Pionierski event dla orędowników roślinnego odżywiania już tej jesieni!

0
963
W dniach 4-5 października 2018 odbędzie się w Warszawie konferencja Plant-Powered Perspectives, której organizatorami są propagatorzy produktów roślinnych zaangażowani w projekt pod hasłem Roślinniejemy. Celem wydarzenia jest wzmacnianie trendu związanego ze wzrostem popularności diety wegańskiej, a także zaprezentowanie rozwiązań dla przedsiębiorców chcących zainwestować w roślinny biznes.

Roślinniejemy to kampania Stowarzyszenia Otwarte Klatki, której ideą jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. W projekcie uczestniczą nie tylko przedstawiciele branży spożywczej, ale także mediów branżowych i lifestyle’owych.
Dlaczego wydarzenie skierowane jest do branży spożywczej?

57,8% Polaków rozważa ograniczenie spożycia mięsa na rzecz produktów roślinnych. W raporcie opracowanym przez Happy Cow w 2017 roku, Warszawa została uznana za jedno z najbardziej przyjaznych dla wegan i wegetarian miast, odnotowując jednocześnie największy przyrost roślinnych restauracji. Na rynku pojawiają się nowe firmy i nowe produkty oferujące alternatywy do tradycyjnych źródeł białka.

To najlepszy moment, żeby wykorzystać wzrost popularności diety roślinnej. Inicjatorom kampanii zależy, by firmy mądrze odpowiadały na zmieniające się potrzeby konsumentów, a pyszne roślinne produkty pojawiały się na półkach sklepowych – z korzyścią dla przedsiębiorców, konsumentów i środowiska. Wydarzenie będzie pierwszym w Polsce spotkaniem innowatorów dostrzegających potencjał roślinnych produktów.

Podczas Plant-Powered Perspectives liderom branży spożywczej zaprezentowany zostanie potencjał produktów roślinnych. Podczas październikowego wydarzenia o trendach i najlepszych praktykach opowiedzą specjaliści i praktycy z Polski, jak i zagranicy. Udział w tym evencie da uczestnikom odpowiednie narzędzia, dane oraz kontakty, by z sukcesem wprowadzać do własnej oferty nowe, roślinne produkty. Jednym z tematów dyskusji będą alternatywne źródła białka.Jaką wartość wniesie wydarzenie?

Warszawa to centrum innowacji i biznesu w naszej części Europy. Lokalne start-upy odnoszą międzynarodowe sukcesy, zatem dla organizatorów ważne jest wspieranie młodych, lokalnych innowatorów redefiniujących zastane w branży spożywczej normy.

W gronie uczestników spotkania znajdą się reprezentanci branży spożywczej, marketerzy kulinarni, innowatorzy, przedstawiciele instytucji, inicjatorzy roślinnych start-upów oraz osoby, które chcą wystartować z roślinnym biznesem.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej Roślinniejemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.