Radius Projekt planuje inwestycje hotelowe w stolicy

0
1539
Grupa Kapitałowa Radius Projekt negocjuje z największymi sieciami hotelowymi w sprawie otwarcia dwóch nowych obiektów w Warszawie. Jeden z nich zostałby wybudowany w ścisłym centrum stolicy, a drugi w dzielnicy Włochy.

Jak informuje „Eurobuid CEE”, warszawski deweloper prowadzi obecnie rozmowy z sieciami Marriott, Accor, Hilton, IHG oraz IBB. Lokalizacje pod obie inwestycje zostały już wybrane. Hotel przy ul. Nowy Świat 32 ma zająć miejsce dawnych biur H&M, a gościom zaoferuje 80 komfortowo urządzonych pokoi. Zaadaptowanie budynku przy Alejach Jerozolimskich 200 będzie natomiast wiązało się z wyburzeniem mniejszych nieruchomości znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie. Projekt jest jeszcze na etapie wczesnych przygotowań i będzie konsultowany z wybraną siecią hotelową. Obiekt o standardzie 3 gwiazdek ma pomieścić 180 pokoi.

Radius rozważa również trzecią lokalizację. Kolejny hotel miałby powstać w budynku przy ul. Św. Barbary 1. Dotychczasowy najemca, firma OBOP, opuściła już biurowiec, w którym ma zostać utworzona także przestrzeń coworkingowa. Robert Nowakowski, dyrektor w Radius Projekt, zdradził w rozmowie z dziennikarzem „Eurobuilda”, że „trwają analizy co do przyszłości budynku, a jego dużym atutem jest parking podziemny”.

W tym roku deweloper pertraktował już z czterema czołowymi sieciami hotelowymi, a rozmowy z przedstawicielami Marriotta, Accora, Hiltona, IHG oraz IBB wciąż trwają.

Nieruchomości, jakimi zarządza Radius, dają możliwość oddania do użytku ponad 500 pokojów hotelowych w stolicy. W przyszłym roku Grupa Kapitałowa Radius Projekt zamierza przeznaczyć na inwestycje w tym sektorze ok. 50 mln zł. Współwłaściciel i współzałożyciel warszawskiej firmy, Maciej Domżała, tłumaczył na łamach „Eurobuid CEE”, iż hotele będą sytuowane na tych terenach, na których plan miejscowy uniemożliwia budowę mieszkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.