Strona głównaHotelarstwoNielegalna inwigilacja w PHH: prezes, dyrektor i szef ochrony wiedzieli

Nielegalna inwigilacja w PHH: prezes, dyrektor i szef ochrony wiedzieli

Nielegalna inwigilacja gości hotelowych odbywała się za wiedzą i zgodą dyrektora hotelu, szefa ochrony, a także prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), Gheorghe’a Mariana Cristescu – to jedne z szokujących zeznań złożonych przez Roberta Ziółkowskiego, byłego kierownika ds. bezpieczeństwa w PHH. Ziółkowski ujawnił te informacje podczas przesłuchania przed senacką komisją do spraw wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji.

Poniżej przedstawiamy krótki fragment wideo z tego przesłuchania.

Zeznania Ziółkowskiego dotyczą nieprawidłowości w działaniach służb specjalnych, w tym Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Według Ziółkowskiego, ABW, bez przedstawiania żadnych dokumentów uprawniających do takich działań, podsłuchiwało bezprawnie gości hotelowych, w tym Bartosza Kramka.

Były kierownik ds. bezpieczeństwa PHH odwołał się także do werbunku prezesa Cristescu przez SKW oraz do próby inwigilacji spotkania polityków Platformy Obywatelskiej – Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka ze Swiatłaną Cichanouską. Jak stwierdził, informacje o spotkaniu polityków przekazał Joachimowi Brudzińskiemu Cristescu. Wiadomość ta została później opublikowana przez portal „Poufna Rozmowa”.

Ziółkowski wspomniał również o żądaniu Służby Kontrwywiadu Wojskowego włączenia do systemu informatycznego hotelu Royal w Krakowie, gromadzącego wszystkie informacje o gościach – od PESELi, przez numery kart kredytowych, aż po szczegóły dotyczące konsumpcji alkoholu.

Zeznania te ujawniają praktyki wykraczające poza granice prawa i zasady prywatności, co stanowi poważne naruszenie standardów bezpieczeństwa, prywatności i etyki w sektorze hotelarskim. Niewątpliwie wywołuje to wiele pytań dotyczących roli i odpowiedzialności PHH, jego działalności oraz reputacji.

@orgiaaferMafia PiS♬ dźwięk oryginalny – #OrgiaAfer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.