Jak sprawdzić czy założony cel finansowy hotelu będzie realny?

0
346

W hotelach, w których działalność noclegowa podlega mniej lub bardziej zaawansowanej analizie, prawdopodobnie zakłada się miesięczny budżet, tj. cel finansowy który chcemy osiągnąć. Jak sprawdzić czy jest on realny?

Niektóre hotele zabierają się za to nawet kilka miesięcy wcześniej, inne natomiast potrzebują na to paru minut aby zwyczajnie przyjąć np. 5% wzrost w stosunku do finalnego wyniku w ubiegłym roku. Niezależnie jednak od ilości czasu spędzonego na planowaniu, warto sprawdzić czy założony cel finansowy będzie w ogóle realny do osiągnięcia. W tym odcinku pokazuję jak prosto można to sprawdzić. Robię to z wykorzystaniem Pick Up Report o którym pisałem w ramach felietonu o podstawowych narzędziach w pracy Revenue Managera (link do artykułu: https://www.horecabc.pl/podstawowe-narzedzia-w-pracy-revenue-managera/)

Reklama

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!