Hala Gwardii we Wrocławiu sprzedana. Czy powstanie w niej hotel?

0
1292

Sprzedano Wrocławską Halę Gwardii. Nowy inwestor nie informuje na razie o swoich planach, ale zapisy dotyczące możliwości wykorzystania budynku mówią m.in. o tym, że może być w nim hotel.

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła Halę Gwardii na sprzedaż w cenie wywoławczej 16 mln zł. Oferta dotyczyła budynku oraz działki o powierzchnie 2200 mkw. Licytacją zainteresował się tylko jeden podmiot i była to firma Van Pur, która doskonale znana jest z branży browarniczej. Jest właścicielem m.in. browaru Łomża.

Budynek daje wiele możliwości nowemu inwestorowi, jednak ten na razie nie zdradził swoich planów. Zgodnie z przepisami można tam świadczyć m.in. usługi gastronomiczne, część budynku zagospodarować na apartamenty, ale również można świadczyć w nim usługi hotelowe – co prawda od drugiej kondygnacji w górę. Jedną z opcji jest także możliwość świadczenie usług związanych ze sportem i wypoczynkiem.

Główne zapisy planistyczne mówią o możliwości świadczenia usług związanych z rozrywką, kulturą oraz obsługą ruchu turystycznego. Czekamy teraz na informacje od nowego inwestora, co zamierza zrobić z nabytą nieruchomością. Czy będzie to hotel, restauracja czy też swego rodzaju food hall, a może browar połączony z restauracją i muzeum?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.