Cud nad Wisłą i dwa inne lokale znów zawitają na bulwarach

0
1046

Miejski Zarząd Zieleni rozstrzygnął konkurs na zagospodarowanie pod gastronomię terenu na Bulwarze Fotylli Wiślanej. Swoją działalność po czterech latach wznowi Cud nad Wisłą. Oprócz niego pojawią się także dwie inne knajpy, które także działały już wcześniej. Jak się okazuje chętnych brakowało tylko w przypadku terenu, na którym zarządzono zakaz sprzedaży alkoholu.

Ratusz ogłosił zwycięzców konkursu na dzierżawę terenów nad Wisłą na odcinku od Płyty Desantu 3. Dywizji Piechoty do mostu ks. Poniatowskiego. Cena wywoławcza terenów, które zostały wystawione na przetarg wahała się od 28 do 35 tys. zł miesięcznie.

Swoje oferty złożyło jedenaście lokali. Najlepszymi okazały się trzy spośród nich, które już wcześniej działały na bulwarach. Są nimi:

  • Grunt i Woda
  • Szerokie Bary
  • Cud nad Wisłą.

Cud nad Wisłą wraca na bulwary po czterech latach nieobecności. Lokal został zamknięty w 2019 r. po 10 latach istnienia. Powodem był brak zgody miasta na przedłużenie działalności.

Jak pisaliśmy już jakiś czas temu, tym razem miasto postanowiło ogłosić wcześniej i zrobiło to jeszcze w ubiegłym roku. Miało to zagwarantować spokojne składanie przemyślanych ofert przez właścicieli lokali i możliwość dokonania właściwego wyboru przez Zarząd oraz wcześniejsze rozpoczęcie działalności wybranych knajp.

W tym sezonie lokale mają otworzyć się stosunkowo wcześnie, bo już w majówkę. Ma to zagwarantować większe zyski i pozwolić na uniknięcie sytuacji z zeszłego roku, kiedy pawilony świeciły pustkami.

O zasadach, które mają panować na bulwarach także informowaliśmy już wcześniej. Należy do nich m.in. możliwość organizacji koncertów, ale najpóźniej do godziny 23 (z zachowaniem odpowiednich zasad zgłoszenia wydarzenia Zarządowi oraz nagłośnienia). Ponadto określono warunki oferty gastronomicznej oraz wyposażenia toalet.

Na przetarg wystawione zostały cztery lokalizacje. Jedna z nich to miejsce, w którym miasto chciało stworzyć strefę dla dzieci. Z tego też powodu poinformowano o tym, że będzie panował tam zakaz sprzedaży alkoholu. Czynnik ten okazał się być decydującym, gdyż w przypadku tej lokalizacji, nie wpłynęła ani jedna oferta. Na razie nie ma jeszcze planów na wznowienie przetargu na to miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.