Jak dbać o czystość w restauracji na kółkach?

0
1118

Food trucki są coraz bardziej popularne. Na ulicach z roku na rok ich przybywa, a miasta chętnie organizują festiwale tych nietypowych restauracji. Nie są to już budki serwujące tylko frytki, zapiekanki czy hot dogi. W mobilnej restauracji można już zjeść najbardziej wyszukane i egzotyczne dania i desery z całego świata.

Długo istniało przekonanie, że food trucki to zaniedbane przyczepy kempingowe. Ale teraz zdecydowanie się to zmieniło. Goście traktują je jak restauracje, tylko po prostu…na kółkach. Przekonanie to mogło wynikać z faktu, że na tak małej przestrzeni musi się zmieścić cała kuchnia. Co wymusza na pracownikach szczególne dbanie o ład i porządek. W takim lokalu nie ma miejsca na brudne naczynia. Podstawowym preparatem w każdej kuchni jest płyn do mycia naczyń. Polecanym ze względu na swoje właściwości odtłuszczające oraz na wysoką ekonomiczność jest Clinex HandWash. Dzięki wysokim zdolnościom do emulgowania tłuszczów skutecznie usuwa wszelkiego typu zabrudzenia – zarówno w ciepłej, jak i zimnej wodzie.

Kolejnym powodem dla którego wnętrze food trucka powinno być czyste i zadbane jest fakt, że potrawy przygotowywane są na oczach klientów. Ze względu na coraz większą konkurencję już same dania popisowe szefa kuchni nie wystarczą. Ważne jest dla konsumentów w jakich warunkach przygotowywane są zamówione przez nich dania. Należy też pamiętać, że jadłodajnie na kółkach znacznie częściej niż restauracje odwiedza Państwowa Inspekcja Sanitarna. W związku z czym muszą być zawsze przygotowane na kontrolę.

Największym problemem w kuchni są tłuste zabrudzenia. Preparatem, który skutecznie usunie tłuste zanieczyszczenia, a przy tym jest bezpieczny dla każdego materiału, jest Clinex 4Dirt. Doskonale rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowo-tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i wielowarstwowe powłoki brudu. Będzie pomocny w myciu blatów, szafek czy podłogi.

Preparat jest w pełni profesjonalny, dlatego przed jego użyciem należy się zapoznać z informacjami, które producent umieścił na etykiecie. Niewątpliwą zaletą Clinex 4Dirt jest ilość powierzchni, na których można go zastosować. To z pewnością odciąży ekipę sprzątającą, przez co jej praca stanie się wydajniejsza i zawsze będzie przyniosła zadowalający efekt.

Clinex 4Dirt z uwagi na wielość powierzchni, na których może być stosowany, jest preparatem bardzo wydajnym, dlatego tak często sięgają po niego profesjonalne firmy, ponieważ produkt pozwala zminimalizować koszty sprzątania.

W kuchni nie można zapomnieć o dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest Clinex Barren. Sprawdzi się w myciu lodówki czy dezynfekcji blatów oraz pojemników, w których przechowywana jest żywność. To zasadowy preparat na bazie trzeciorzędowej alkiloaminy o działaniu bakterio- i grzybobójczym, przeciw grzybom drożdżopodobnym, przeznaczony do dezynfekcji i mycia wodoodpornych powierzchni, urządzeń mających bezpośredni kontakt z żywnością.

Jednak najtrudniej zadbać o czystość sprzętu, który jest na wyposażeniu niemal każdej restauracji na kółkach: opiekacz do bułek, frytkownica, naleśnikarka, blender, płyta grillowa, rożen, kuchenka. Tak trudne do usunięcia zabrudzenia wymagają specjalistycznych preparatów. W przypadku takich zabrudzeń marka Clinex poleca profesjonalne produkty Clinex Fast Gast lub Clinex Grill. Clinex Fast Gast jest to gotowy do użycia produkt do usuwania wszelkich tłustych zabrudzeń. Dzięki zdolności do emulgowania tłuszczu, rozpuszcza silne i uporczywe zabrudzenia olejowo-tłuszczowe, przypalone resztki jedzenia, nie pozostawiając przy tym smug i zacieków na czyszczonych powierzchniach, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych związków chemicznych jest dla nich bezpieczny. Sprawdzi się w myciu kuchenek lub okapów kuchennych. Clinex Grill jest to preparat o bardzo silnym działaniu, który bez problemu usuwa zapieczony tłuszcz i brud z powierzchni odpornych na alkalia. Nadaje się do mycia grilli, piekarników, rożen, rusztów. Ze względu na zastosowane składniki należy pamiętać, że preparat należy stosować na zimne powierzchnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.