Hotelarz burmistrzem Zakopanego

0
763
Fot.: Facebook - Łukasz Filipowicz

Łukasz Filipowicz, lokalny przedsiębiorca z branży turystycznej, został wybrany na burmistrza Zakopanego. Jego wybór zakończył się sukcesem w drugiej turze wyborów, gdzie uzyskał poparcie 63,16% głosujących, pokonując kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości Agnieszkę Nowak-Gąsienicę. Na stanowisku tym zastąpi on Leszka Dorulę, który nie ubiegał się o reelekcję, ale poparł Nowak-Gąsienicę.

Filipowicz, który pełnił wcześniej funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zakopane w latach 2014-2018, jest postacią znaną w lokalnym środowisku samorządowym. Jego kariera w branży hotelarskiej i edukacja w zakresie zarządzania hotelarstwem, zakończona dyplomem szwajcarskiej szkoły Swiss Hotel Management School oraz Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przyczyniły się do skonstruowania wizji rozwoju Zakopanego jako miasta przyjaznego turystom i mieszkańcom.

Po zwycięstwie wyborczym, nowo wybrany burmistrz podkreślił znaczenie niezależności i przyzwoitości w swojej kampanii wyborczej, jak również zobowiązał się do transparentności wydatków publicznych poprzez utworzenie internetowego biura obsługi mieszkańca. Wśród jego postulatów znajduje się także walka z negatywnymi zjawiskami w turystyce, jak patodeweloperka i nielegalny wynajem kwater.

Mimo że jego komitet „Przyjazne Zakopane” nie uzyskał większości w radzie miasta, Filipowicz deklaruje otwartość na współpracę z każdym ugrupowaniem, z nadzieją na działania zgodne z dobrem lokalnej społeczności. Jak sam zaznacza, cele związane z jego profesjonalnym tłem mają pomóc w ulepszeniu oferty turystycznej Zakopanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.