MCI Capital S.A. nabywa większościowy pakiet udziałów w Profitroom

0
322
Fot.: Materiały prasowe Profitroom

Profitroom, firma technologiczna specjalizująca się w rozwiązaniach wspierających bezpośrednie rezerwacje hotelowe, ogłosiła pozyskanie nowego inwestora, MCI Capital S.A. Jest to druga runda inwestycyjna w historii firmy, która ma na celu zapewnienie dalszego, dynamicznego rozwoju oraz realizację istniejącej misji firmy.

MCI Capital S.A., będący funduszem private equity i jednym z bardziej dynamicznych inwestorów w Europie Środkowej, skupia się na procesach transformacji cyfrowej. Fundusz inwestuje w przedsiębiorstwa z branży internetowej, wspierając spółki w przejściu z tradycyjnej gospodarki do cyfrowej, a także w rozwój infrastruktury internetowej.

Marcin Dragan, założyciel i Prezes Profitroom, podkreślił, że firma od początku swojej działalności reinwestowała zyski w rozwój, co obejmowało inwestycje w produkty i ekspansję na nowe rynki. Profitroom jest firmą rentowną, która konsekwentnie rozwijała swoje produkty i usługi.

MCI nabyło większościowy pakiet udziałów firmy, obejmujący 65% własności. Mimo zmiany struktury inwestycyjnej, zarząd Profitroom pozostaje niezmieniony. Założyciele, w tym Marcin Dragan i Krzysztof Grzęda, będą nadal kierować firmą i realizować założone plany biznesowe i rozwojowe.

W wyniku tej inwestycji, Profitroom planuje wprowadzenie większej liczby innowacji do swojej platformy Profitroom Suite, co ma na celu zwiększenie przychodów hoteli i ułatwienie pracy w branży hotelarskiej – jak wspomniał Waldemar Antonowicz, Chief Product Officer w Profitroom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.