Uber będzie rozwijać swoje najnowsze projekty nad Wisłą

0
907
Szef europejskiej części Ubera, Jamie Heywood, zapowiedział 26-milionową inwestycję w Polsce. Projekt obejmuje rozwój krakowskiego centrum badań i rozwoju. Warszawa zostanie natomiast stolicą firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Amerykańskie przedsiębiorstwo Uber Technologies Inc. powstało w marcu 2009 roku i na przestrzeni dziesięciolecia rozrosło się do imponujących rozmiarów. Z usług platformy mobilnej korzystają już miliony użytkowników na całym świecie, jednak firma zarządzana przez Darę Khosrowshahiego nie zamierza na tym poprzestać. Kolejnym etapem ekspansji Ubera będzie pierwsze poza Stanami Zjednoczonymi Centrum Inżynieryjne w Krakowie, które zajmie się tworzeniem systemu wypożyczalni rowerów miejskich oraz hulajnóg elektrycznych Jump.

„Cieszymy się, że Uber będzie rozwijał swoje pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie. Będzie rozwijać tu najnowszy projekt rower Jump. Cała koncepcja będzie rozwijana w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej” – powiedział Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Jamie Heywood zapowiedział także rozwój warszawskiego biura, które odpowiada za rozwój platform Uber oraz Uber Eats. Stolica Polski stanie się zatem głównym centrum biznesowym firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym będą zapadać decyzje dotyczące rozwoju strategii biznesowej, a także podejmowane będą prace nad nowymi rozwiązaniami z zakresu mobilności miejskiej.

Rozwój Ubera zaowocuje również zwiększeniem miejsc pracy dla specjalistów z dziedzin technologicznych. W planach amerykańskiej firmy jest m.in. stworzenie nowych rozwiązań, takich jak wypożyczalnia skuterów czy Uber Air, czyli… podniebne taksówki.

„Nowa inwestycja Ubera w Polsce o łącznej wartości 26 mln zł obejmuje m.in. rozwój Krakowskiego Centrum Usług Biznesowych, założonego w 2016 roku, w które Uber zainwestował 40 mln zł. Obecnie krakowskie centrum zatrudnia 300 osób i jest jedyną placówką inżynieryjną Ubera działająca poza Stanami Zjednoczonymi. Jeszcze w tym roku planujemy zainwestować w centrum ponad 11 mln zł i zwiększyć zatrudnienie o 200 osób. W sumie będzie tam pracowało 500 osób” – poinformował Dyrektor Generalny Ubera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.