Jak utrzymać wzorcową czystość i higienę w hotelu?

0
1594
Czy kiedykolwiek spotkałeś się z zanieczyszczoną pościelą w pokoju hotelowym? A może szczególnie nie spodobał ci się jej zapach? Jeżeli jesteś właścicielem hotelu, bazując na swoim doświadczeniu, dobrze wiesz, jak bardzo Twojego Gościa mogą odstraszyć takie drobne i często niezauważalne elementy. Poszewki, kołdry, prześcieradła i narzuty powinny być idealnie czyste, miękkie i pachnące.

Hotelowa pościel – jak radzić sobie z zanieczyszczeniami?

Pościele w hotelach najczęściej wykonane są z bawełny. Spotyka się także mieszanki materiałów, na przykład wełnę z bawełną. Dominującym kolorem jest wciąż biel, dlatego pościel musi być zawsze sterylnie czysta, ponieważ nawet mała plamka czy ślad będą na niej widoczne. Biały kolor jest także dobrym wyborem jeśli chodzi o konserwację. Tkaniny można prać w wysokich temperaturach, a także poddawać je chlorowaniu.

Prawie w każdym hotelu obsługa hotelowa codziennie wymienia pościel. Najczęstszymi zabrudzeniami są plamy po rozlanych napojach, jedzeniu, kosmetykach, krwi i innych substancjach. Z tego względu personel musi posiadać preparaty o bardzo wysokiej skuteczności – w końcu plama po tłustej pizzy czy rozlanym winie musi zniknąć. Ważną kwestią jest nie tylko wybawienie plam, lecz także usunięcie zapachów, na przykład po rozlanych perfumach czy balsamie. Należy wtedy wybrać bardzo dobry środek chemiczny do czyszczenia oraz płyn do zmiękczania tkanin.

Także ręczniki muszą być zawsze sterylnie czyste, a rolą właściciela hotelu jest dostarczenie dla personelu produktów najwyższej jakości. Nie tylko preparat czyszczący odgrywa ważną rolę. Zarówno pościel, jak i hotele ręczniki muszą być miękkie i pozbawione jakichkolwiek zapachów i śladów użytkowania. Stąd bardzo istotną kwestią jest dobór płynu do zmiękczania tkanin. To właśnie jego zadaniem jest odpowiednie zmiękczenie tkanin, wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów oraz ochrona koloru przed wyblaknięciem. Ważne, aby preparat do zmiękczania zawierał także specjalną formułę, która będzie minimalizować wszelkie zagniecenia i ułatwiać proces prasowania. Takim środkiem będzie na przykład płyn znanej marki Coccolino.

Pościel i ręczniki należy zatem prać w wysokiej temperaturze oraz używać najlepszych środków chemicznych, które będą także bezpieczne dla skóry.Spraw, aby goście czuli się w twoim hotelu najlepiej

Czystość w twoim hotelu to najważniejsza kwestia, o którą powinien dbać każdy dobry właściciel. Pościel i ręczniki muszą być zawsze perfekcyjnie czyste i pozbawione jakichkolwiek śladów użytkowania. Dlatego należy wybierać preparaty skuteczne i bezpieczne dla skóry. Hotelowe ręczniki oraz pościel powinny być zawsze miękkie w dotyku oraz pachnieć świeżością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.