Port Lotniczy Warszawa-Modlin z kolejną zwyżką ruchu pasażerskiego

0
1119
Zarząd portu lotniczego Warszawa-Modlin pochwalił się kolejnym wzrostem odnotowanym w minionym miesiącu. Lotnisko zlokalizowane w Nowym Dworze Mazowieckim do listopada obsłużyło już ponad 2,6 mln pasażerów, co stanowi poprawę o 5,1% w stosunku do poprzedniego roku.

W samym październiku liczba pasażerów odprawionych na lotnisku Warszawa-Modlin wyniosła prawie 265 tys., a więc o 6% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Miniony był zatem najlepszym dziesiątym miesiącem w historii istnienia tego aeroportu. Zarząd donosi również, że w 2018 r. spodziewa się po raz pierwszy przekroczenia imponującego progu 3 mln podróżnych.

„Port Lotniczy Warszawa-Modlin jest obecnie piątym pod względem liczby obsłużonych pasażerów lotniskiem regionalnym w Polsce. W tym roku obsłużymy ponad 3 mln. pasażerów. Stały już wzrost ruchu zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Kolejne otwierane kierunki z naszego portu potwierdzają, że nasza strategia i plany są dobre dla lotniska oraz przede wszystkim dla pasażerów. Nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń” – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego od sześciu lat. Na jego terenie operuje m.in. największy niskokosztowy przewoźnik – irlandzki Ryanair obsługujący międzynarodowe loty do ponad 30 czołowych europejskich destynacji, takich jak: Barcelona, Paryż, Oslo, Londyn, Rzym czy Madryt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.