Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Nie dotyczy to jednak restauracji hotelowych

0
1342

Po dzisiejszej konferencji prasowej w Kancelarii Premiera na stronie serwisu Rzeczpospolitej Polskiej pojawił się wykaz zmian w obostrzeniach, który będzie obowiązywał od soboty 24 października. Wstępnie ograniczenia te są planowane na okres dwóch tygodni. Jeśli liczba zachorowań spadać nie będzie wówczas ograniczenia zostaną utrzymane, a być może pojawią się również kolejne. 

Od soboty obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest jedynie realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie. Wyjątek stanowią restauracje hotelowe. Tu dozwolone jest prowadzenie restauracji, ale tylko dla gości hotelowych nocujących co najmniej jedną dobę hotelową. Podawanie posiłków odbywać się może wyłącznie do stolika i w reżimie sanitarnym (zakrywanie ust i nosa przez klientów i obsługę, zachowanie odległości itp.).

Działalność hoteli jest obecnie dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek oraz miejsc udostępnionych do tańczenia. Stosuje się tu przepisy dotyczące kongresów, gastronomii oraz działalności kulturalnej czy sportowej – jeśli taka jest świadczona w hotelu itp. Baseny, centra fitness oraz siłownie – tylko dla gości hotelowych przebywających z hotelu co najmniej 1 dobę hotelową.

Od jutra obowiązuje całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesel, konsolacji i innych). Istnieje możliwość organizowania zgromadzeń do 5 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie i zakrywać usta i nos.
Ograniczenie liczby osób dotyczy też imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej niezależnie od ich rodzaju – do 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego (z wyjątkiem spotkań służbowych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.