Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Nie dotyczy to jednak restauracji hotelowych

0
717

Po dzisiejszej konferencji prasowej w Kancelarii Premiera na stronie serwisu Rzeczpospolitej Polskiej pojawił się wykaz zmian w obostrzeniach, który będzie obowiązywał od soboty 24 października. Wstępnie ograniczenia te są planowane na okres dwóch tygodni. Jeśli liczba zachorowań spadać nie będzie wówczas ograniczenia zostaną utrzymane, a być może pojawią się również kolejne. 

Od soboty obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest jedynie realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie. Wyjątek stanowią restauracje hotelowe. Tu dozwolone jest prowadzenie restauracji, ale tylko dla gości hotelowych nocujących co najmniej jedną dobę hotelową. Podawanie posiłków odbywać się może wyłącznie do stolika i w reżimie sanitarnym (zakrywanie ust i nosa przez klientów i obsługę, zachowanie odległości itp.).

Działalność hoteli jest obecnie dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek oraz miejsc udostępnionych do tańczenia. Stosuje się tu przepisy dotyczące kongresów, gastronomii oraz działalności kulturalnej czy sportowej – jeśli taka jest świadczona w hotelu itp. Baseny, centra fitness oraz siłownie – tylko dla gości hotelowych przebywających z hotelu co najmniej 1 dobę hotelową.

Reklama

Od jutra obowiązuje całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesel, konsolacji i innych). Istnieje możliwość organizowania zgromadzeń do 5 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie i zakrywać usta i nos.
Ograniczenie liczby osób dotyczy też imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej niezależnie od ich rodzaju – do 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego (z wyjątkiem spotkań służbowych).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!