Szafki łazienkowe w hotelu – jak uniknąć błędu przy wyborze?

0
1887
Częstym pytaniem, z jakim spotykamy się w trakcie rozmów z klientami jest rodzaj szafki łazienkowej, jaki powinien być zastosowany w łazience pokoju hotelowego. Zwykle klient wybiera rodzaj umywalki pozostawiając wykonawcy dostosowanie odpowiedniej szafki.

Działający na międzynarodowych rynkach producent mebli LUPUS postanowił przedstawić kilka przykładów rozwiązań, aby pokazać, jakich materiałów można użyć i jak na podstawie opinii użytkowników wykonane przez firmę meble „zachowują się” po kilku latach.

Główną obawą klientów jest wpływ wilgoci i wody na mebel. W związku z tym pojawia się pytanie, czy musi on być wykonany z materiałów wodoodpornych, takich jak sklejka wodoodporna lub płyta wodoodporna? Jest to oczywiście możliwe, ale w dalszej części pokażemy, że niekonieczne.

Sklejka lub płyta wodoodporna w znacznym stopniu podnoszą cenę szafki, a ma to niebagatelny wpływ na wybór. Sens zastosowania takich materiałów widzimy w szafkach o skomplikowanych kształtach, wymagających wielu wycięć i dopasowań, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć.

Tymczasem większość szafek ma kształt prosty, a głównym elementem decydującym o wytrzymałości jest blat. Chcemy zaznaczyć, że w mniejszości przypadków mieliśmy wpływ na rodzaj blatu, stosując się do życzeń klienta lub projektanta. Nie do pominięcia jest fakt, że blat ma również walory wizualne i estetyczne, a nie tylko ochronne. Przejdźmy zatem do konkretnych rozwiązań.

Kiedy klient potrzebuje kilkudziesięciu, a często kilkuset szafek, zwraca uwagę na cenę. Poszukując rozwiązań trwałych i ekonomicznych zaproponowaliśmy dwa rodzaje szafek.

Pierwsza wykonana jest w całości z płyty melaminowanej (MFC), której wąskie krawędzie przed oklejeniem zostały zabezpieczone specjalnym środkiem zwiększającym odporność na wchłanianie wilgoci. Niezależnie od rodzaju blatu, firma LUPUS stosuje to rozwiązanie do wszystkich szafek.

BMR – źródło: materiały własne LUPUS

Wzbogaconą opcją takiej szafki jest zastosowanie blatu postformingowanego. To nic innego jak blat kuchenny. Jego zaletą jest kolorystyka dostosowana do kolorów płyt korpusu i zaokrąglone wykończenie krawędzi blatu.

Osada Śnieżka; Źródło: https://osada-sniezka.pl/

Ponieważ inwestorzy i operatorzy powyższych obiektów mają wiele wspólnego, postanowiliśmy przedstawić ich wspólną opinię na temat powyższych mebli, zwłaszcza że są one niemal identyczne. Według dyrektora Osady oraz szefa działu technicznego BMR, z szafkami MFC nie dzieje się nic złego – nie ma żadnych śladów użytkowania i wpływu wody lub wilgoci na szafki. Dodatkowym zabezpieczeniem blatu szafki może być szkło ozdobne, w tym przypadku lacobel. Wtóruje mu Pani dyrektor hotelu Arche Częstochowa, która także twierdzi, że szafki nie posiadają żadnych znamion użytkowania.

Arche Częstochowa; Źródło: https://hotelczestochowa.com/

Najpopularniejsze na rynku są jednak obecnie szafki z blatami kamiennymi lub ze sztucznego kamienia. Rzadko stosujemy kamień naturalny z uwagi na jego cenę. Poniżej przykład szafki z blatem granitowym shivakashi gold, zastosowanym w obiekcie BWP Fussen – Niemcy

Best Western Plus Hotel Füssen; Źródło: materiały własne LUPUS

Warto zwrócić uwagę na to, iż tym przypadku, jak i w kolejnym, umywalka jest podwieszona pod blat. Jest to rozwiązanie uważane za bardziej eleganckie i wygodniejsze w użytkowaniu. W tym przypadku zastosowano blat z kwarcytu.

Hotel Heron; Źródło: materiały własne LUPUS

Opinia dyrektora o szafkach jest jednoznacznie pozytywna, a klienci w opiniach Google chwalą jakość i wygodę rozwiązania.

Szafka prezentowana poniżej, a zastosowana w hotelu Wolin, ma identyczny rodzaj blatu. Zmieniono tylko kolor elementów i kształt szafki. Nic dziwnego, że opinia o jakości jest podobna do powyższej.

Hotel Wolin; Źródło: materiały własne LUPUS

Podobne rozwiązanie firma LUPUS zastosowała w hotelu Meta Szczyrk, lecz w tym przypadku blat ma nieco inny kształt. Trudno jednak oczekiwać opinii klienta, ponieważ obiekt jest nowy.

Hotel Meta; Źródło: materiały własne LUPUS

Wybór konkretnego mebla należy oczywiście do klienta. Mamy nadzieję, że przedstawione rozwiązania pomogą w podjęciu decyzji, jeśli wystąpi potrzeba wymiany lub zakupu szafek do nowego obiektu.

Więcej szczegółów oraz kontakt do przedstawicieli firmy znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.