Zielone światło dla zwiększenia limitu transakcji zbliżeniowych

0
768
Visa otrzymała zgodę od Narodowego Banku Polskiego na podniesienie limitu dla płatności zbliżeniowych. Już jesienią za zakupy oraz usługi do stu złotych zapłacimy więc bez konieczności podawania PIN-u.

Polska znajduje się w absolutnej czołówce pod względem płatności zbliżeniowych. Według badań Mastercard z 2015 roku ponad połowa wszystkich transakcji z użyciem karty płatniczej w naszym kraju to płatności zbliżeniowe. Lepszy wynik odnotowały jedynie Czechy z rezultatem 72%.

„Zgodnie z misją Visa, od wielu lat aktywnie wspieramy w Polsce rozwój handlu cyfrowego, w tym płatności zbliżeniowych. W tym celu blisko współpracujemy z Fundacją Polska Bezgotówkowa, agentami rozliczeniowymi i detalistami, wypracowujemy pilotażowe programy w ramach Inkubatora Innowacji Visa oraz prowadzimy kampanie informacyjno-promocyjne, zachęcając konsumentów do płatności zbliżeniowych. W najbliższych tygodniach Polska stanie się pierwszym krajem na świecie, w którym zbliżeniowo będzie można zapłacić w każdym fizycznym punkcie sprzedaży” – tłumaczy Jakub Kiwior, Dyrektor Generalny Visa w Polsce i na Węgrzech.

Największy udział na polskim rynku kart płatniczych posiada Visa, a tuż za nią znajduje się Mastercard, który podobną zgodę otrzymał już w ubiegłym roku. Amerykańska firma zapowiada, że zbliżeniowe płatności z limitem w wysokości 100 PLN będą możliwe już w trzecim kwartale bieżącego roku.

„Wiele wskazuje na to, że właśnie pokonana została ostatnia przeszkoda na drodze do podniesienia limitu na płatności kartami bez konieczności autoryzowania ich PIN-em” – podaje portal cashless.pl.

Zarząd Visa Inc. niezmiennie stara się wprowadzać na rynek nowe rozwiązania. Wraz z brytyjskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją luksusowych samochodów marki Bentley opracowuje system, który pozwoli, by paliwo lub miejsce parkingowe opłacał… samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.