Fundamentalna zmiana w zarządzie znanego serwisu do zamawiania jedzenia

0
1191
Bartosz Sala, dotychczasowy prezes PizzaPortal.pl, awansował w globalnych strukturach Delivery Hero. Jego stanowisko wraz z początkiem przyszłego roku przejmie Piotr Kruszyński, zarządzający do tej pory firmowymi finansami, a także współpracujący z zarządem i inwestorami.

PizzaPortal.pl to powstały przed ośmioma laty dynamicznie rozwijający się serwis, który daje możliwość zamówienia jedzenia z ulubionej restauracji bezpośrednio do domu. W pierwszym okresie działalności zarządzający platformą szukali optymalnej drogi rozwoju i dostosowywali portal do oczekiwań klientów. Przed rokiem firma weszła jednak w nowy etap, kiedy prezesem został Bartosz Sala, a większość udziałów przejął międzynarodowy potentat zarządzający markami w branży gastronomicznej – AmRest Holdings. Skupiono się wówczas na wdrożeniu strategii EveryDay Low Prices, czyli codziennie niskie ceny. Oprócz tego wprowadzono istotne zmiany w zakresie obszarów biznesowych oraz IT.

Nowa koncepcja okazała się świetnym posunięciem, ponieważ doprowadziła do trzykrotnego zwiększenia liczby zamówień przez stronę PizzaPortal.pl, a także nawiązania współpracy z czołowymi globalnymi brandami, jak Coca-Cola, BLIK, czy VISA.

Praca Sali szybko została zauważona i doceniona. Ambitny przedsiębiorca przechodzi do globalnych struktur Delivery Hero. W berlińskiej centrali obejmie prestiżowe stanowisko wiceprezydenta odpowiedzialnego za globalną sprzedaż, partnerstwa oraz systemy sprzedażowe.

„Ostatnie dwa lata to okres intensywnych zmian w PizzaPortal.pl, których efektem są dynamiczne wzrosty oraz jasny kierunek rozwoju. Zespół pracujący pod kierownictwem Bartosza Sali doskonale sprawdził się na wysoce konkurencyjnym polskim rynku, za co dziękujemy jako większościowy akcjonariusz PizzaPortal.pl. Ten sukces zauważony został w globalnych strukturach Delivery Hero, czego rezultatem jest jego awans na tak kluczowe stanowisko” – powiedział Adam Sawicki, Chief Digital Officer AmRest.

Rolę prezesa serwisu PizzaPortal.pl przejmie od stycznia Piotr Kruszyński, który dotychczas pełnił funkcję Chief Financial Officera. Głównym zadaniem Kruszyńskiego będzie teraz wdrażanie długofalowej strategii skoncentrowanej na poprawie procesów operacyjnych oraz skupienie się na relacji z klientem.

„Wspieramy Piotra w nowej roli i jednocześnie głęboko wierzymy, że zapewni on dalszy rozwój oraz kontynuację wzrostów serwisu. Zarówno jego udział w transformacji PizzaPortal.pl, jak również wcześniejsze doświadczenia doskonale przygotowały go do tej pozycji” – zapewnił Sawicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.