Tarcza dla gastronomii będzie działać w listopadzie

0
2892

Jarosław Gowin po konsultacji z branżą gastronomiczną przedstawił konkretne propozycje wsparcia, jakiego będzie udzielał rząd. Pomoc ma być zarówno bezzwrotna, jak i zwrotna, i być dostępna w listopadzie 2020 roku – podaje Radio ZET.

Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii przedstawił na spotkaniu trzy filary pomocy, jaką planuje rząd na listopad. Będą to zwolnienia ze składek ZUS, świadczenie postojowe oraz mikrodotacje.

Te postanowienie mogą się jeszcze zmienić. Olga Semeniuk zapowiedziała spotkania z przedsiębiorcami i analizę postulatów, które powstały w sztabach kryzysowych.

Wiceminister w poniedziałek 26 października 2020 zamierza spotkać się z przedstawicielami sektora kongresów, konferencji, szkoleń i branżą eventową, a w czwartek 29 października 2020 z branżą targową.

W konsultacjach branżę gastronomiczną reprezentowali: North Food, Charlie Food & Friends, Gastromall, Zielony Niedźwiedź, ZP HoReCa, 7th Street, Costa, Amrest, McDonald’s, Sfinks, Bobby Burger, Nines, Grycan, Kręgliccy Catering, Czerwony Wieprz, Ale Wino, Tawerna, Salad Story, Cafe Nero, Mexican, So Coffee, Tacamole, Etno Cafe, Street Restauracje, Green Eat, Bułkę przez Bibułkę, Pasibus, Orzo, Max Premium Burgers, Sodexo, Bollywood Lounge, Bierhalle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.