Tarcza dla gastronomii będzie działać w listopadzie

0
2268

Jarosław Gowin po konsultacji z branżą gastronomiczną przedstawił konkretne propozycje wsparcia, jakiego będzie udzielał rząd. Pomoc ma być zarówno bezzwrotna, jak i zwrotna, i być dostępna w listopadzie 2020 roku – podaje Radio ZET.

Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii przedstawił na spotkaniu trzy filary pomocy, jaką planuje rząd na listopad. Będą to zwolnienia ze składek ZUS, świadczenie postojowe oraz mikrodotacje.

Te postanowienie mogą się jeszcze zmienić. Olga Semeniuk zapowiedziała spotkania z przedsiębiorcami i analizę postulatów, które powstały w sztabach kryzysowych.

Reklama

Wiceminister w poniedziałek 26 października 2020 zamierza spotkać się z przedstawicielami sektora kongresów, konferencji, szkoleń i branżą eventową, a w czwartek 29 października 2020 z branżą targową.

W konsultacjach branżę gastronomiczną reprezentowali: North Food, Charlie Food & Friends, Gastromall, Zielony Niedźwiedź, ZP HoReCa, 7th Street, Costa, Amrest, McDonald’s, Sfinks, Bobby Burger, Nines, Grycan, Kręgliccy Catering, Czerwony Wieprz, Ale Wino, Tawerna, Salad Story, Cafe Nero, Mexican, So Coffee, Tacamole, Etno Cafe, Street Restauracje, Green Eat, Bułkę przez Bibułkę, Pasibus, Orzo, Max Premium Burgers, Sodexo, Bollywood Lounge, Bierhalle.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!