J.W. Construction Holding zarabia na hotelach

0
1035
Znana firma deweloperska, J.W. Construction Holding zarabia na hotelach. Jakie placówki należą do spółki i ile na nich zarabiają?

Znana firma deweloperska J.W. Construction Holding ma 5 własnych hoteli oraz 2 aparthotele. W ostatnim czasie ich placówki wygenerowały około 15% ich całego obrotu, co wynosi około 62 milionów złotych. Jest to wzrost o 12 milionów w porównaniu do roku 2017. Który hotel przyniósł największy zysk?

Hotelem który zapewnił firmie J.W. Construction Holding największy dochód był 236-pokojowy Czarny Potok Resort & Spa w Krynicy-Zdroju. Jak informuje agencja, obiekt ten przynosi zyski w graniach 2,7 miliona złotych miesięcznie, co daje 32 milionów złotych w skali roku.

Reklama

Drugim na liście najbardziej dochodowych obiektów, został otworzony w Szczecinie w 2015 roku obiekt Dana. W 2018 roku, jego przychód wynosił 7 milionów złotych w skali toku, co daje prawie 600 tysięcy na miesiąc. Patrząc na sukces tego hotelu, właściciele zdecydowali się podnieść poziom tego obiektu.

To luksusowy obiekt, który choć ma na razie cztery gwiazdki, to już spełnia warunki pięciogwiazdkowego hotelu. A jeszcze go ulepszymy. W przyszłym roku otworzymy basen, klub fitness i sale konferencyjne, które będą zlokalizowane w sąsiadującym i połączonym z nim apartamentowcu Hanza Park, innej naszej szczecińskiej inwestycji– powiedział dla Forbes, główny udziałowiec firmy Jan Wojciechowski.

Grupa posiada też trzy Hotele 500 w Zegrzu pod Warszawą, Strykowie pod Łodzią i Tarnowie Podgórnym pod Poznanie. Dzięki temu dysponują 1174 pokojami, co sprawia że zajmują 15 miejsce na rynku hotelowym w Polsce. Jednak ten stan może się zmienić, bo firma nabyła nieruchomość w krakowskim centrum. Przyszły budynek ma szansę dać awans firmie w rankingu najbardziej wpływowych. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się w najbliższej przyszłości.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!