Wyniki finansowe Airbnb za pierwszy kwartał 2022 r.

0
582

Airbnb opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Prezes firmy powiedział, że spółka notuje kolejne rekordy.

Brian Chesky, współzałożyciel i CEO Airbnb
„Pierwszy kwartał 2022 roku był kolejnym rekordowym kwartałem dla Airbnb. Goście nadal podróżują po kraju i do wiejskich miejscowości, a teraz wracają do miast i przekraczają granice na poziomie równym lub wyższym niż przed pandemią. Airbnb jest silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej”.

Wyniki finansowe za I kwartał 2022 r.
Dwa lata od rozpoczęcia pandemii wyłonił się nowy świat podróżowania. Miliony ludzi są teraz bardziej elastyczne, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania i pracy. W rezultacie rozjeżdżają się do tysięcy miast i miasteczek, pozostając w nich przez tygodnie, miesiące, a nawet całe sezony. Dzięki naszym zdolnościom adaptacyjnym i nieustannym innowacjom byliśmy w stanie szybko reagować na ten zmieniający się świat podróży. Teraz, po zakończeniu pandemii, Airbnb jest znacznie silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Reklama

Przychody za pierwszy kwartał w wysokości 1,5 mld USD wzrosły o 70% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przekroczył również poziom przychodów sprzed pandemii w I kwartale 2019 r. o 80%. Silny wzrost przychodów wynikał z połączenia wzrostu liczby zarezerwowanych noclegów i doświadczeń oraz utrzymującego się wysokiego wskaźnika ADR, pomimo trwającej pandemii, wojny na Ukrainie i niekorzystnych czynników makroekonomicznych.

Strata netto za I kwartał w wysokości 19 mln USD uległa znacznej poprawie zarówno w porównaniu z I kwartałem 2019 r., jak i I kwartałem 2021 r. Strata netto w I kw. 2022 r. poprawiła się o 273 mln USD w porównaniu z I kw. 2019 r., głównie dzięki wzrostowi przychodów i zarządzaniu kosztami, częściowo skompensowanemu przez inwestycje w rozwój produktów. Strata netto w I kw. 2022 r. poprawiła się również o 1,2 mld USD w porównaniu z I kw. 2021 r. dzięki wyższym przychodom w połączeniu z zarządzaniem kosztami oraz brakiem pewnych istotnych obciążeń w I kw. 2022 r.

Skorygowany zysk EBITDA za I kwartał w wysokości 229 mln USD był naszym pierwszym zyskownym I kwartałem. Skorygowany zysk EBITDA w I kw. 2022 r. w wysokości 229 mln USD stanowił znaczną poprawę w stosunku do strat w I kw. 2019 r. i I kw. 2021 r. Marża skorygowanego zysku EBITDA w I kw. 2022 r. wyniosła 15%. Ta znaczna poprawa skorygowanego zysku EBITDA świadczy o ciągłej sile naszej działalności i dyscyplinie w zarządzaniu strukturą kosztów.

Wolne przepływy pieniężne w I kw. przekroczyły 1 mld USD. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej w I kw. 2022 r. wyniosły 1,2 mld USD, co oznacza wzrost z 618 mln USD w I kw. 2022 r.2. Wolne przepływy pieniężne w wysokości 1,2 mld USD to rekordowo wysoki poziom, w porównaniu z 611 mln USD w I kw. 2021 r. Wzrost wolnych przepływów pieniężnych w ujęciu rok do roku wynikał ze wzrostu przychodów i marży, a także z sezonowego wzrostu rezerwacji, który przyczynił się do wzrostu niezarobionych opłat.

Najważniejsze wydarzenia biznesowe
Ożywienie w branży turystycznej, które rozpoczęło się w 2021 roku, przyspieszyło w I kwartale 2022 roku. Pomimo globalnych utrudnień w kwartale, liczba zarezerwowanych noclegów przekroczyła poziom sprzed pandemii i po raz pierwszy w historii przekroczyła 100 milionów, co świadczy o silnym globalnym popycie na podróże.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.