Wyniki finansowe Airbnb za pierwszy kwartał 2022 r.

0
1244

Airbnb opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Prezes firmy powiedział, że spółka notuje kolejne rekordy.

Brian Chesky, współzałożyciel i CEO Airbnb
„Pierwszy kwartał 2022 roku był kolejnym rekordowym kwartałem dla Airbnb. Goście nadal podróżują po kraju i do wiejskich miejscowości, a teraz wracają do miast i przekraczają granice na poziomie równym lub wyższym niż przed pandemią. Airbnb jest silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej”.

Wyniki finansowe za I kwartał 2022 r.
Dwa lata od rozpoczęcia pandemii wyłonił się nowy świat podróżowania. Miliony ludzi są teraz bardziej elastyczne, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania i pracy. W rezultacie rozjeżdżają się do tysięcy miast i miasteczek, pozostając w nich przez tygodnie, miesiące, a nawet całe sezony. Dzięki naszym zdolnościom adaptacyjnym i nieustannym innowacjom byliśmy w stanie szybko reagować na ten zmieniający się świat podróży. Teraz, po zakończeniu pandemii, Airbnb jest znacznie silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Przychody za pierwszy kwartał w wysokości 1,5 mld USD wzrosły o 70% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przekroczył również poziom przychodów sprzed pandemii w I kwartale 2019 r. o 80%. Silny wzrost przychodów wynikał z połączenia wzrostu liczby zarezerwowanych noclegów i doświadczeń oraz utrzymującego się wysokiego wskaźnika ADR, pomimo trwającej pandemii, wojny na Ukrainie i niekorzystnych czynników makroekonomicznych.

Strata netto za I kwartał w wysokości 19 mln USD uległa znacznej poprawie zarówno w porównaniu z I kwartałem 2019 r., jak i I kwartałem 2021 r. Strata netto w I kw. 2022 r. poprawiła się o 273 mln USD w porównaniu z I kw. 2019 r., głównie dzięki wzrostowi przychodów i zarządzaniu kosztami, częściowo skompensowanemu przez inwestycje w rozwój produktów. Strata netto w I kw. 2022 r. poprawiła się również o 1,2 mld USD w porównaniu z I kw. 2021 r. dzięki wyższym przychodom w połączeniu z zarządzaniem kosztami oraz brakiem pewnych istotnych obciążeń w I kw. 2022 r.

Skorygowany zysk EBITDA za I kwartał w wysokości 229 mln USD był naszym pierwszym zyskownym I kwartałem. Skorygowany zysk EBITDA w I kw. 2022 r. w wysokości 229 mln USD stanowił znaczną poprawę w stosunku do strat w I kw. 2019 r. i I kw. 2021 r. Marża skorygowanego zysku EBITDA w I kw. 2022 r. wyniosła 15%. Ta znaczna poprawa skorygowanego zysku EBITDA świadczy o ciągłej sile naszej działalności i dyscyplinie w zarządzaniu strukturą kosztów.

Wolne przepływy pieniężne w I kw. przekroczyły 1 mld USD. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej w I kw. 2022 r. wyniosły 1,2 mld USD, co oznacza wzrost z 618 mln USD w I kw. 2022 r.2. Wolne przepływy pieniężne w wysokości 1,2 mld USD to rekordowo wysoki poziom, w porównaniu z 611 mln USD w I kw. 2021 r. Wzrost wolnych przepływów pieniężnych w ujęciu rok do roku wynikał ze wzrostu przychodów i marży, a także z sezonowego wzrostu rezerwacji, który przyczynił się do wzrostu niezarobionych opłat.

Najważniejsze wydarzenia biznesowe
Ożywienie w branży turystycznej, które rozpoczęło się w 2021 roku, przyspieszyło w I kwartale 2022 roku. Pomimo globalnych utrudnień w kwartale, liczba zarezerwowanych noclegów przekroczyła poziom sprzed pandemii i po raz pierwszy w historii przekroczyła 100 milionów, co świadczy o silnym globalnym popycie na podróże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.