5 października Tyskie Browary Książęce otworzą się dla szerszej publiczności

0
317

W zabytkowych XIX-wiecznych wnętrzach kompleksu będą gościły gwiazdy polskiej sceny muzycznej – The Dumplings i Myslovitz. Nie zabraknie też innych atrakcji, takich jak Tyski Dancing Międzypokoleniowy oraz stand-upy Michała Kempy i Klubu Komediowego.

Tego dnia po raz pierwszy udostępnione zostaną zabytkowe budynki dawnej Smolarni
i Bednarni. To w nich na stałe będą organizowane różnego rodzaju wydarzenia kulturalne – przez cały rok można będzie odwiedzać Tyskie Browary Książęce przy okazji rozmaitych okoliczności, a co najmniej dwa razy do roku planowane są w tym miejscu większe imprezy połączone z koncertami.

– Zapraszamy do przechodzenia na Ty przy Tyskim, tym razem zarówno ze sobą, jak i z Tyskimi Browarami Książęcymi. Otwarcie naszych bram będzie nie tylko znakomitą możliwością do zgłębienia tajemnic browaru, w którym od czterech wieków warzy się Tyskie, ale również niecodzienną okazją do integracji z lokalną społecznością i doskonałą rozrywką – zachęca Maciej Kuś z działu marketingu marki.

Reklama

Smolarnia, w której dawniej smołowano beczki, aby były szczelne, będzie miejscem stand-upów Bartka Gajdy i Michała Kempy oraz Klubu Komediowego. Tutaj będzie też można posłuchać utworów coverowych.

W starej Bednarni, w której wytwarzano i naprawiano beczki, odbędzie się Tyski Dancing Międzypokoleniowy w formie silent disco. The Dumplings i Myslovitz wystąpią na scenie plenerowej. Nie zabraknie też rozmaitego jedzenia serwowanego z foodtracków i oczywiście piwa.

– Charakter imprezy to dowód na to, że Tyskie Browary Książęce są miejscem otwartym na wydarzenia adresowane do mieszkańców Śląska i wszystkich zainteresowanych browarem i dobrą zabawą – dodaje Maciej Kuś.

Start zaplanowano na godzinę 14:00. Koncerty rozpoczną się od godziny 18:00.

Wstęp na wydarzenie jest płatny – koszt biletu wynosi 20 zł. Bilety można kupić stacjonarnie w sieci salonów Empik oraz na empik.com i going.pl. Każdy bilet będzie można wymienić na dwa piwa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.