Obowiązkowe testy także dla podróżujących do Irlandii

0
768
Rząd irlandzki wprowadza obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa dla wszystkich przyjeżdżających do tego kraju. Nowe zasady wejdą w życie w sobotę, 16 stycznia.

Test PCR będzie musiał być wykonany nie wcześniej niż na 72 godziny przed planowanym przyjazdem do Irlandii. Z obowiązku jego okazania będą zwolnione załogi linii lotniczych, kierowcy i niektórzy inni pracownicy oraz dzieci w wieku do 6 lat. Za brak testu przewidziano karę grzywny w wysokości 2500 euro.

Nowe zasady nie znoszą dotychczasowych restrykcji, w tym obowiązkowej dwutygodniowej samoizolacji dla osób przybywających z państw europejskich figurujących na tzw. europejskiej czerwonej i szarej liście, a także wszystkich krajów pozaeuropejskich. Obecnie znajduje się na niej także Polska. Z konieczności izolacji zwalnia obecnie drugi test z wynikiem negatywnym wykonany nie wcześniej niż po 5 dniach od momentu przyjazdu do Irlandii.

Obowiązek posiadania negatywnego testu nie będzie dotyczył pasażerów przylatujących do Irlandii tranzytem i kontynuujących podróż bez opuszczania lotniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.