Obowiązkowe testy także dla podróżujących do Irlandii

0
101
Rząd irlandzki wprowadza obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa dla wszystkich przyjeżdżających do tego kraju. Nowe zasady wejdą w życie w sobotę, 16 stycznia.

Test PCR będzie musiał być wykonany nie wcześniej niż na 72 godziny przed planowanym przyjazdem do Irlandii. Z obowiązku jego okazania będą zwolnione załogi linii lotniczych, kierowcy i niektórzy inni pracownicy oraz dzieci w wieku do 6 lat. Za brak testu przewidziano karę grzywny w wysokości 2500 euro.

Nowe zasady nie znoszą dotychczasowych restrykcji, w tym obowiązkowej dwutygodniowej samoizolacji dla osób przybywających z państw europejskich figurujących na tzw. europejskiej czerwonej i szarej liście, a także wszystkich krajów pozaeuropejskich. Obecnie znajduje się na niej także Polska. Z konieczności izolacji zwalnia obecnie drugi test z wynikiem negatywnym wykonany nie wcześniej niż po 5 dniach od momentu przyjazdu do Irlandii.

Obowiązek posiadania negatywnego testu nie będzie dotyczył pasażerów przylatujących do Irlandii tranzytem i kontynuujących podróż bez opuszczania lotniska.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.