Przed 5 czerwca nowy harmonogram luzowania obostrzeń

2
2515

Adam Niedzielski był gościem RMF FM, gdzie mówił o tym, że nie można na razie mówić o czymś takim jak ostateczne zwycięstwo z pandemią, a zagrożenie nadal istnieje pod postacią nowych mutacji wirusa.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Nie ma czegoś takiego jak ostateczne zwycięstwo z pandemią, to wszystko potrafi się bardzo dynamicznie zmieniać, jedna mutacja może „wywrócić stolik”, jak to się mówi kolokwialnie, czyli zmienić sytuację całkowicie.”

Niedzielski przestrzegł, że poczucie komfortu może być złudne i apelował o przestrzeganie zasad sanitarnych i tracenie czujności. W życiu codziennym można zauważyć, że od 15 maja społeczeństwo zdecydowanie luźniej podchodzi o obowiązujących zasad. Widać to szczególnie w odniesieniu do życia towarzyskiego, ludzie masowo ruszyli na imprezy w ogródkach gastronomicznych, imprezy plenerowe, zloty food trucków itp. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że nie będziemy zapominali o tym, by nosić maseczki tam gdzie trzeba oraz zachowywać będziemy dystans społeczny.

Reklama

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Mamy wygaszenie trzeciej fali, ale będziemy musieli już zawsze żyć z nastawieniem, że za chwilę będziemy wchodzić z różne etapy zarządzania kryzysowego. Już wyraźnie widać elementy odporności populacyjnej i dlatego w przyszłym tygodniu rząd będzie się zastanawiał nad kolejnym luzowaniu obostrzeń. Chcemy zaproponować harmonogram dłuższy, nie z tygodnia na tydzień. Na pewno przed 5 czerwca ogłosimy ten harmonogram.

Jestem optymistą. Uważam, że jeżeli trend będzie kontynuowany, będziemy nadal mieli postępy w Narodowym Programie Szczepień, to nie mamy argumentów, żeby nie przywracać normalnego życia. Jedynym ryzykiem są nowe mutacje”.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.