Polacy latają coraz chętniej – nowy raport PZOT

0
1133
Jak wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, serwis Merlin X zanotował w ostatnim tygodniu istotny wzrost sprzedaży. Przedstawiono również pierwsze dane dotyczące przedsprzedaży ofert na przyszły rok.

Raport obejmuje okres od 13 do 19 sierpnia 2018 roku. W tym czasie liczba klientów wzrosła o 26,5% przy 23,6% wzrostu liczby rezerwacji w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ponadto zwiększyła się liczba sprzedanych imprez lotniczych o 29,5% oraz autobusowych o 4,2%. Spadek odnotowano natomiast w liczbie wyjazdów z dojazdem własnym (-18,8%).

Aż 94,1% wszystkich sprzedanych wyjazdów stanowiły imprezy lotnicze, a autobusowe zaledwie 4%. Skumulowana sprzedaż w okresie turystycznym 2017-2018 wzrosła o 18,5% w porównaniu do poprzedniego okresu. W tym samym sezonie o 21,7% wzrosło zainteresowanie rejsami lotniczymi, zaś o 1,1% wyższą sprzedaż odnotowano w wyjazdach autokarowych. Według danych PZOT w serwisie Merlin X wyprzedane jest obecnie 89% oferty. Najchętniej wybieranym krajem pozostaje Grecja. Pozostałe dwa, które znalazły się na podium to Turcja i Hiszpania.

Z pierwszych danych dotyczących przedsprzedaży na sezon 2018/19 roku można zauważyć, że liczba klientów w porównaniu z analogicznym okresem wcześniejszego roku wzrosła o 3,7%. Podróże lotnicze stanowią 79,2% sprzedaży, a najpopularniejsze kierunki to Egipt, Tajlandia, Hiszpania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Włochy, Tanzania, Kuba, Dominikana i Austria.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem PZOT:

Nowy Raport PZOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.