Polacy latają coraz chętniej – nowy raport PZOT

0
125
Jak wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, serwis Merlin X zanotował w ostatnim tygodniu istotny wzrost sprzedaży. Przedstawiono również pierwsze dane dotyczące przedsprzedaży ofert na przyszły rok.

Raport obejmuje okres od 13 do 19 sierpnia 2018 roku. W tym czasie liczba klientów wzrosła o 26,5% przy 23,6% wzrostu liczby rezerwacji w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ponadto zwiększyła się liczba sprzedanych imprez lotniczych o 29,5% oraz autobusowych o 4,2%. Spadek odnotowano natomiast w liczbie wyjazdów z dojazdem własnym (-18,8%).

Aż 94,1% wszystkich sprzedanych wyjazdów stanowiły imprezy lotnicze, a autobusowe zaledwie 4%. Skumulowana sprzedaż w okresie turystycznym 2017-2018 wzrosła o 18,5% w porównaniu do poprzedniego okresu. W tym samym sezonie o 21,7% wzrosło zainteresowanie rejsami lotniczymi, zaś o 1,1% wyższą sprzedaż odnotowano w wyjazdach autokarowych. Według danych PZOT w serwisie Merlin X wyprzedane jest obecnie 89% oferty. Najchętniej wybieranym krajem pozostaje Grecja. Pozostałe dwa, które znalazły się na podium to Turcja i Hiszpania.

Reklama

Z pierwszych danych dotyczących przedsprzedaży na sezon 2018/19 roku można zauważyć, że liczba klientów w porównaniu z analogicznym okresem wcześniejszego roku wzrosła o 3,7%. Podróże lotnicze stanowią 79,2% sprzedaży, a najpopularniejsze kierunki to Egipt, Tajlandia, Hiszpania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Włochy, Tanzania, Kuba, Dominikana i Austria.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem PZOT:

Nowy Raport PZOT

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.