Jak usprawnić obsługę zamówień z Uber Eats?

0
928
Fot.: GoPOSPlatforma Uber Eats cieszy się niemałą popularnością. Restauratorzy, którzy decydują się na realizację zamówień online, często wybierają ją, jako jedno ze źródeł swojej sprzedaży. Aby proces obsługi zamówień na wynos mógł przebiegać sprawniej i bez zbędnych pomyłek, na rynku pojawiają się dziś rozwiązania, które pozwalają w pełni go zautomatyzować. Integracja platformy z systemem sprzedażowym to krok w przyszłość oraz usprawnienie pracy całego lokalu.

Integracja z Uber Eats – co to takiego?

Realizacja zamówień, pochodzących z kilku miejsc sprzedaży online, często staje się uciążliwym problemem dla restauratorów. Różne źródła to także różne urządzenia potrzebne by przyjąć kolejne zamówienie. Posiadając swój własny sklep online, a dodatkowo sprzedając poprzez zewnętrzny portal, taki proces może znacznie utrudniać pracę całego lokalu. Pomocna w tym przypadku okazuje się integracja platformy Uber Eats z systemem sprzedażowym, możliwa dzięki oprogramowaniu GoPOS. Pozwala ona na kompleksowe zarządzanie zamówieniami w jednym miejscu – ekranie Twojego POS – bez względu na ich źródło. Takie rozwiązanie posiada znacznie więcej korzyści, które pomogą przyspieszyć, a także usprawnić obsługę zamówień online, niezależnie od miejsca złożonego zamówienia.

Fot.: GoPOS

Jedna integracja, a wiele korzyści

Dzięki integracji platformy z systemem GoPOS wszystkie napływające zamówienia można przyjmować bezpośrednio na ekranie POS. Integracja pozwala ponadto łatwo akceptować lub anulować zamówienia za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu pracownicy oszczędzają nawet do 30% czasu potrzebnego na ich ręczne wprowadzanie, a możliwość automatycznego przesłania przyjętego zamówienia na kuchnię znacznie przyspiesza cały proces.

Sprzedając na platformie Uber Eats, a przy tym posiadając dodatkowe źródło sprzedaży, każdorazowa zmiana menu może zabierać dwukrotnie więcej czasu. Integracja z systemem umożliwia wprowadzanie dowolnych zmian i przesyłanie ich do różnych sklepów, za pomocą jednego kliknięcia. Takie rozwiązanie pozwala generować zmiany nawet o 84% szybciej, a przy tym eliminuje konieczność ich np. kilkukrotnego wprowadzania.

Procesy ręczne często stają się źródłem wielu niepotrzebnych pomyłek. Jeśli kelnerzy mają dziennie nawet kilkanaście zamówień na wynos, które szybko muszą umieścić w systemie, błędy stają się elementem nieuniknionym. Integracja Uber Eats z systemem GoPOS skutecznie je eliminuje. Przyjmując zamówienia bezpośrednio na POS, pracownicy nie tylko nie muszą już martwić się obowiązkiem ich ręcznego wprowadzania, ale też zyskują dodatkowy czas, który mogą wykorzystać na lepszą obsługę gości.

Sprzedaż w gastronomii, także online, należy stale analizować. Aby zyski z zamówień na wynos mogły rosnąć, szczególnie pomocne okazują się sprecyzowane raporty, dostarczające przydatnych informacji na temat różnych aspektów sprzedaży w sieci. Dzięki integracji w systemie GoPOS możesz łatwo generować raporty porównawcze z różnych źródeł, a także sprawdzać, co najlepiej się sprzedaje oraz gdzie klienci zamawiają najchętniej. Posiadając konto na platformie, a obok własny sklep internetowy – raporty porównawcze mogą wnieść wartościowe dane oraz wprowadzić biznes na jeszcze wyższy poziom.

Integracja z platformą Uber Eats to także szansa na zaoszczędzenie nawet do 80% na dodatkowych urządzeniach. Zewnętrzne portale często wymagają dodatkowych tabletów, na których można przyjmować napływające zamówienia. Takie sprzęty to często kolejny wydatek, a przy kilku źródłach sprzedaży – dodatkowe zajmowane miejsce w lokalu. Wykorzystując rozwiązanie oferowane przez system GoPOS nie trzeba się o to martwić. W rezultacie ich ilość można ograniczyć do absolutnego minimum, gdyż dzięki automatyzacji procesu obsługi zamówień, wszystkie trafiają bezpośrednio na ekran POS.

Jeśli sprzedajesz za pośrednictwem platformy Uber Eats lub myślisz o kolejnym kanale sprzedaży online, rozwiązanie w postaci integracji z systemem może być doskonałym wyborem. Na stronie internetowej możesz dowiedzieć się o nim więcej.

Fot.: GoPOS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.