Kawowe filiżanki i kubki wielorazowego użytku prosto z Berlina

0
696
Start-up z Berlina, pod wpływem ekologicznych trendów, jakie panują na świecie, wpadł na pomysł produkcji kubków, filiżanek i spodeczków z… fusów po kawie. Po wielu próbach i łączeniach różnych składników z fusami ostatecznie otrzymano pożądany materiał, z którego można tworzyć ekologiczne i przyjazne środowisku naczynia.

Niemiecka firma Kaffeeform tworzy innowacyjne naczynia na napoje, które wkrótce mogą stać się nową ekologiczną alternatywą w gastronomii. Kubki robione są z pozostałości po zmielonych ziarnach kawy, naturalnego kleju i drewna. Z ich połączenia powstaje plastyczna masa, którą można dowolnie formować, a co najważniejsze jest wielokrotnego użytku.

Biopolimer – substancja łącząca fusy i drewno – sprawia, że masa jest niezwykle wytrzymała, a naczynia można myć w zmywarce bez obaw o zniszczenie. To wielkocząsteczkowy związek organiczny, który występuje naturalnie w różnych organizmach żywych. Masa jest więc w pełni ekologiczna i nie zawiera sztucznych składników.

Reklama

W kawowe fusy zaopatrują firmę trzy palarnie z Berlina, które dostarczają je prosto do siedziby organizacji Mosaik. Zanim jednak fusy staną się kubkiem, muszą przejść szereg procesów. Na początku poddawane są suszeniu w specjalnym piecu, a następnie są prasowane i pakowane w 400-gramowe paczki. Po takim przygotowaniu przewożone są do fabryki w Badenii-Wirtembergii, gdzie mieszane są z biopolimerami. W ostatecznej fazie przygotowania, odbywającej się w Kolonii, w wyniku topienia powstaje masa, z której formuje się naczynia. Aby jeszcze bardziej sprzyjać środowisku, gotowe produkty pakowane są w zużyte opakowania po kawie.

Innowacyjne kawowe produkty można zakupić na oficjalnej stronie internetowej firmy lub w wybranych sklepach w niemal całej Europie. Cena najtańszej filiżanki ze spodkiem to ok. 20 €. Cena nie należy zatem do najkorzystniejszych, jednak firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje różne promocje, w których kupując większą liczbę naczyń zapłacimy mniej.

Filiżanki, spodki i kubki to dopiero początek. Kaffeeform zapowiada, że planuje już kolejne produkcje innych przedmiotów, takich jak prześcieradła czy meble, skierowane głównie do kawiarń. A wszystko to ma być wykonane, jakżeby inaczej, z fusów po kawie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.