Raport Accor: Trendy w globalnej branży spotkań i eventów na 2024 rok

0
780

Według najnowszego raportu Accor, globalna branża spotkań i eventów doświadcza znaczących zmian w zakresie organizacji i uczestnictwa w wydarzeniach biznesowych. Oto kluczowe punkty z badania:

 1. Zwiększone wydatki na wydarzenia biznesowe: W porównaniu do 2022 roku, blisko 80% respondentów zwiększyło wydatki na wydarzenia biznesowe i eventy.
 2. Wzrost liczby uczestników: Przewiduje się, że liczba uczestników eventów, konferencji oraz innych spotkań biznesowych przewyższy szczytowy poziom z 2019 roku w najbliższych latach.
 3. Wzrost wydatków w 2024 roku: 80% respondentów spodziewa się zwiększenia wydatków w 2024 roku, z czego 30% przewiduje wzrost o ponad 25%.
 4. Różnorodność spotkań: 78% respondentów oczekuje wzrostu liczby małych i średnich spotkań (poniżej 100 delegatów) w 2024 roku. Ponad połowa (57%) przewiduje wzrost liczby dużych spotkań (ponad 300 delegatów).
 5. Wartość spotkań twarzą w twarz: 33% respondentów oczekuje, że przychody ze spotkań twarzą w twarz będą o 40% wyższe niż z wydarzeń wirtualnych. 80% respondentów wskazuje, że nie byłoby zadowolone z korzystania z wideokonferencji do finalizacji umów w 2024 roku.
 6. Kluczowe trendy na 2024 rok: Raport Accor wskazuje pięć głównych trendów, które będą miały wpływ na rozwój branży w najbliższych latach:
  • Znaczenie równowagi między pracą a życiem prywatnym.
  • Wartość relacji międzyludzkich i poczucie przynależności w biznesie.
  • Tworzenie niezapomnianych doświadczeń dla uczestników.
  • Znaczenie zrównoważonego rozwoju w organizacji wydarzeń.
  • Wykorzystanie technologii w organizacji i uczestnictwie w wydarzeniach.
 7. Podsumowanie: Karelle Lamouche, Dyrektor Komercyjny w dywizji Accor Premium, Midscale & Economy, podkreśliła, że ludzkie relacje i tworzenie poczucia przynależności będą kluczowymi czynnikami napędzającymi wzrost w branży spotkań i eventów w 2024 roku.

Dla zainteresowanych pełnym raportem, dostępny jest on do pobrania na stronie Accor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.