Pierwszy w Polsce Ramen Shop Menya Musashi już obsługuje gości

0
1408
W stołecznym centrum handlowym Blue City zainaugurowano pierwszy w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej Ramen Shop Menya Musashi. To początek ekspansji w tym regionie sieci, która podbiła już kulinarne gusta konsumentów w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Chinach, czy na Ukrainie.

Nazwa Menya Musashi pochodzi od imienia niezwyciężonego samuraja Miyamoto Musashi, najsławniejszego szermierza znanego ze stylu walki dwoma mieczami. Pierwszy ramen shop Menya Musashi powstał w 1996 roku w jednej z luksusowych i modnych dzielnic Tokio – Aoyama. Restauracja cieszyła się dużą popularnością, dzięki czemu kultura spożycia ramenu osiągnęła nowy poziom. Ramen stał się niezastąpionym daniem na stołach Japończyków, a dostępna cena i składniki spożywcze wpłynęły na jego popularność daleko poza granicami Japonii. Obecnie restauracje sieci Menya Musashi Ramen Shop znajdują się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Chinach, Tajlandii, Wietnamie, Malezji i na Ukrainie.

Lokal usytuowany jest na poziomie +2 w CH Blue City w Warszawie. Goście restauracji obsługiwani są przez kelnerów, którzy doradzą w wyborze odpowiedniego dania, a nowocześnie urządzone wnętrze lokalu dostarczy niezapomnianych duchowych wrażeń, co będzie okazją zanurzenia się w kulturę i tradycję Kraju Wschodzącego Słońca. Głównym daniem jest ramen – tradycyjne japońskie danie na bazie bulionu, który gotuje się przez 12 godzin, oraz pszennego makaronu własnej roboty i dodatkowych składników. Oprócz ramenu w karcie dań znajdują się również tradycyjny japoński tsukemen, gyoza (smażone japońskie pierogi), sałatki, przekąski i desery. W przyszłości planowane jest także przygotowanie specjalnego, dziecięcego menu dla najmłodszych gości restauracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.