Sieć Qubus Hotel zamyka obiekt nad Kaczawą

0
1092
Sieć Qubus Hotel zamyka kolejny obiekt, tym razem w Złotoryi – po 17 latach działalności. Zakończenie wszystkich procedur przewidziano na połowę grudnia.

Jako główną przyczynę decyzji o zakończeniu działalności dolnośląskiego obiektu podano „brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych”. Qubus Hotel zamierza teraz zintensyfikować działania w największych polskich miastach. Po wycofaniu się ze Złotoryi, sieć będzie administrować jeszcze jedenastoma obiektami na terenie całego kraju, do których zostaną przeniesieni pracownicy zamkniętego w grudniu obiektu.

Źródło: qubushotel.com.pl

To kolejny hotel, który znika z portfolio Qubusa. W 2017 roku do historii przeszedł bowiem Qubus Prestige w Katowicach (obecnie działa po innym szyldem – przyp. red.), zaś dwa lata temu wycofano z rynku hotel w Wałbrzychu.

„Qubus Hotel podejmuje kolejne kroki w realizacji swojej strategii działania, w myśl której sieć od kilku lat koncentruje się na działalności operacyjnej w hotelach o najwyższym stopniu rentowności. Efektem tej polityki będzie zamknięcie w połowie grudnia bieżącego roku Qubus Hotel Złotoryja. Obiekt w Złotoryi od kilkunastu lat z zaangażowaniem oraz w bardzo dobrej kooperacji z miastem pomagał realizować wspólne, lokalne cele biznesowe. Po gruntownej analizie wskaźników makroekonomicznych regionu, a także wobec stale rosnących kosztów działalności sieć Qubus Hotel podjęła jednak decyzję o jego zamknięciu. Kluczowym czynnikiem był brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych przedmiotowego hotelu i skupienie działań sieci na miastach aglomeracyjnych o dużym potencjale rozwojowym” – informuje zarząd Qubus Hotel.

Qubus Hotel funkcjonuje na rynku już od 24 lat i jest siecią należącą do norweskiej spółki Caiano AS. Zarządza obiektami o standardzie trzech oraz czterech gwiazdek, które łącznie dysponują 1260 pokojami i 48 salami konferencyjnymi wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.