Sieć Qubus Hotel zamyka obiekt nad Kaczawą

0
411
Sieć Qubus Hotel zamyka kolejny obiekt, tym razem w Złotoryi – po 17 latach działalności. Zakończenie wszystkich procedur przewidziano na połowę grudnia.

Jako główną przyczynę decyzji o zakończeniu działalności dolnośląskiego obiektu podano „brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych”. Qubus Hotel zamierza teraz zintensyfikować działania w największych polskich miastach. Po wycofaniu się ze Złotoryi, sieć będzie administrować jeszcze jedenastoma obiektami na terenie całego kraju, do których zostaną przeniesieni pracownicy zamkniętego w grudniu obiektu.

Źródło: qubushotel.com.pl

To kolejny hotel, który znika z portfolio Qubusa. W 2017 roku do historii przeszedł bowiem Qubus Prestige w Katowicach (obecnie działa po innym szyldem – przyp. red.), zaś dwa lata temu wycofano z rynku hotel w Wałbrzychu.

„Qubus Hotel podejmuje kolejne kroki w realizacji swojej strategii działania, w myśl której sieć od kilku lat koncentruje się na działalności operacyjnej w hotelach o najwyższym stopniu rentowności. Efektem tej polityki będzie zamknięcie w połowie grudnia bieżącego roku Qubus Hotel Złotoryja. Obiekt w Złotoryi od kilkunastu lat z zaangażowaniem oraz w bardzo dobrej kooperacji z miastem pomagał realizować wspólne, lokalne cele biznesowe. Po gruntownej analizie wskaźników makroekonomicznych regionu, a także wobec stale rosnących kosztów działalności sieć Qubus Hotel podjęła jednak decyzję o jego zamknięciu. Kluczowym czynnikiem był brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych przedmiotowego hotelu i skupienie działań sieci na miastach aglomeracyjnych o dużym potencjale rozwojowym” – informuje zarząd Qubus Hotel.

Qubus Hotel funkcjonuje na rynku już od 24 lat i jest siecią należącą do norweskiej spółki Caiano AS. Zarządza obiektami o standardzie trzech oraz czterech gwiazdek, które łącznie dysponują 1260 pokojami i 48 salami konferencyjnymi wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.