Na Brooklynie funkcjonuje restauracja dedykowana… introwertykom

0
1004
W owianej złą sławą dzielnicy Nowego Jorku działa restauracja pod nazwą Ichiran. Nietypowy lokal przystosowany jest do osób preferujących jedzenie w samotności.

Sieć restauracji Ichiran została zainspirowana lokalami z Kraju Kwitnącej Wiśni i zyskuje coraz większą popularność. Amerykanie przejęli japońską koncepcję i przeszczepili ją na grunt nowojorski. Jedyną potrawą, którą oferuje restauracja na Brooklynie jest zatem ramen gotowany na wieprzowych kościach, zawierający makaron i dodatki. Pomimo ograniczonego menu, odwiedzający mogą zadecydować o stopniu miękkości makaronu i smaku bulionu.

To jednak nie popularne danie serwowane w restauracji przykuwa największą uwagę, lecz ogólna koncepcja lokalu. Ichiran jest bowiem przystosowana dla osób, które wolą konsumować posiłek w samotności. Restauracja sprzyja temu, aby skupić się wyłącznie na zamówionym daniu. W miejscu tym nie trzeba wchodzić w interakcję z obsługą i gośćmi, a zamiast standardowego stolika restauracja dysponuje oddzielonymi od siebie 64 budkami. Jeśli stanowisko jest puste, przy wejściu można to zauważyć, gdyż jest specjalnie podświetlone. Podchodzenie do lady w celu zamówienia posiłku jest zbędne, wszak klient otrzymuje menu, na którym zaznacza to, co chciałby zamówić. Następnie w okienku pojawia się… para rąk, która podaje zamówienie.

Źródło: ichiran.com

Koncept dla introwertyków bardzo spodobał się Azjatom. W samej Japonii działa już 60 takich lokali, ale póki co trend ten nie dotarł jeszcze na Stary Kontynent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.