Nowa inwestycja nad Zalewem Sulejowskim

0
841

W Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Molo w Smardzewicach trwa budowa nowoczesnego dwupoziomowego tarasu z widokiem na Jezioro Sulejowskie. Zakończenie prac planowane jest w pierwszej połowie czerwca 2021r.

To był trudny czas, ale zrobiliśmy wszystko, by go wykorzystać jak najefektywniej. Dzięki temu otwieramy się na zwiększone potrzeby spotkań na świeżym powietrzu i odbudowę relacji międzyludzkich – mówi Dawid Krakowski, Dyrektor Centrum Molo

Zewnętrzny taras o łącznej powierzchni 600m2 zastąpi dotychczasowe skromne zaplecze gastronomiczne Restauracji Molo, w tym niewielki ogródek letni i teren grillowy. W zamian powstaną dwie duże, plenerowe strefy restauracyjne z nowoczesnym barem, otoczone starannie wyselekcjonowaną roślinnością. Co więcej, do końca 2021 roku przestrzeń konferencyjno-bankietową Centrum Molo o ponad 300m powiększy powstający pod najwyższym poziomem tarasu ogród zimowy. Modułowy podział pozwoli na elastyczne zarządzanie dostępną powierzchnią. Inwestycję uwieńczy 4,5-metrowy smok – Pandemika. Według stworzonej legendy to on wyzwoli Molo i cały kraj od ograniczeń i skutków pandemii. Jego twórcą jest znany polski rzeźbiarz, pedagog Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Zbigniew Dudek. Impreza inauguracyjna dla Gości hotelowych odbędzie się już w pierwszy weekend wakacji.

Reklama

Kolejnym etapem budowy będzie tak długo wyczekiwany przez Gości basen, który jest w fazie projektowania, a oddanie tej części inwestycji planowane jest na wakacje 2022r.

Inwestycje w Molo szczególnie zyskują na znaczeniu w obliczu zapowiadanego w najbliższych latach oczyszczania wód Zalewu Sulejowskiego i rewitalizacji plaż oraz molo, które istotnie wpłyną na wzrost potencjału zbiornika i tym samym hotelu, ulokowanego nad jego brzegiem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.