Nowa inwestycja nad Zalewem Sulejowskim

0
1661

W Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Molo w Smardzewicach trwa budowa nowoczesnego dwupoziomowego tarasu z widokiem na Jezioro Sulejowskie. Zakończenie prac planowane jest w pierwszej połowie czerwca 2021r.

To był trudny czas, ale zrobiliśmy wszystko, by go wykorzystać jak najefektywniej. Dzięki temu otwieramy się na zwiększone potrzeby spotkań na świeżym powietrzu i odbudowę relacji międzyludzkich – mówi Dawid Krakowski, Dyrektor Centrum Molo

Zewnętrzny taras o łącznej powierzchni 600m2 zastąpi dotychczasowe skromne zaplecze gastronomiczne Restauracji Molo, w tym niewielki ogródek letni i teren grillowy. W zamian powstaną dwie duże, plenerowe strefy restauracyjne z nowoczesnym barem, otoczone starannie wyselekcjonowaną roślinnością. Co więcej, do końca 2021 roku przestrzeń konferencyjno-bankietową Centrum Molo o ponad 300m powiększy powstający pod najwyższym poziomem tarasu ogród zimowy. Modułowy podział pozwoli na elastyczne zarządzanie dostępną powierzchnią. Inwestycję uwieńczy 4,5-metrowy smok – Pandemika. Według stworzonej legendy to on wyzwoli Molo i cały kraj od ograniczeń i skutków pandemii. Jego twórcą jest znany polski rzeźbiarz, pedagog Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Zbigniew Dudek. Impreza inauguracyjna dla Gości hotelowych odbędzie się już w pierwszy weekend wakacji.

Kolejnym etapem budowy będzie tak długo wyczekiwany przez Gości basen, który jest w fazie projektowania, a oddanie tej części inwestycji planowane jest na wakacje 2022r.

Inwestycje w Molo szczególnie zyskują na znaczeniu w obliczu zapowiadanego w najbliższych latach oczyszczania wód Zalewu Sulejowskiego i rewitalizacji plaż oraz molo, które istotnie wpłyną na wzrost potencjału zbiornika i tym samym hotelu, ulokowanego nad jego brzegiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.