Orbis koncentruje się na swoim portfelu nieruchomości

0
875
Orbis zadecydował o podziale działalności grupy na dwie odrębne linie biznesowe: część serwisową, obejmującą świadczenie usług dla hoteli na podstawie umów franczyzy i zarządzania (działalność asset light) i na część związaną z posiadaniem nieruchomości (działalność asset heavy).

W oparciu o przeprowadzone analizy, mające na celu optymalizację modelu biznesowego zarząd Orbisu doszedł do wniosku, że rozdzielenie działalności i skupienie się na części nieruchomościowej będzie korzystne dla spółki i jej akcjonariuszy. To stanowisko podzieliła również rada nadzorcza Orbisu na posiedzeniu w dniu 17 maja br.

Podział działalności Grupy Orbis zostanie dokonany poprzez wydzielenie wszystkich składników związanych z częścią serwisową.

Orbis kontynuuje szczegółowe analizy w celu wypracowania optymalnego rozwiązania po wydzieleniu części serwisowej. Będą one w szczególności uwzględniały rozmowy z Accorem, wieloletnim strategicznym akcjonariuszem Orbisu i właścicielem marek, pod którymi działają wszystkie hotele w Grupie. Proces ten pozwoli Orbisowi skoncentrować się w swojej strategii i aktywności operacyjnej na nieruchomościach, które są istotą jego działalności hotelowej.

– Orbis, będąc historycznie właścicielem nieruchomości, inwestorem i operatorem, a także dokonując w ostatnich latach znaczących transakcji zbudował przewagę rynkową i zracjonalizował swój portfel hoteli. Wejście w fazę zmian strukturalnych pozwoli nam skupić się na zwiększeniu wartości części nieruchomościowej (asset heavy). Kładąc nacisk na nieruchomości hotelowe i wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, będziemy nadal rozwijać naszą wiedzę techniczną i kompetencje w prowadzeniu przedsięwzięć inwestycyjnych. Wzmocni to naszą zdolność do dalszego zwiększania wartości spółki dla akcjonariuszy– komentuje Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbis SA.

Gilles Clavie_ CEO of Orbis

Portfel nieruchomości Orbisu składający się obecnie z 72 hoteli własnych i leasingowanych (asset heavy) powstał w rezultacie prowadzenia przez spółkę różnych procesów inwestycyjnych obejmujących m.in.: rozwój organiczny, adaptację istniejących budynków oraz budowę nowych obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.