Orbis koncentruje się na swoim portfelu nieruchomości

0
222
Orbis zadecydował o podziale działalności grupy na dwie odrębne linie biznesowe: część serwisową, obejmującą świadczenie usług dla hoteli na podstawie umów franczyzy i zarządzania (działalność asset light) i na część związaną z posiadaniem nieruchomości (działalność asset heavy).

W oparciu o przeprowadzone analizy, mające na celu optymalizację modelu biznesowego zarząd Orbisu doszedł do wniosku, że rozdzielenie działalności i skupienie się na części nieruchomościowej będzie korzystne dla spółki i jej akcjonariuszy. To stanowisko podzieliła również rada nadzorcza Orbisu na posiedzeniu w dniu 17 maja br.

Podział działalności Grupy Orbis zostanie dokonany poprzez wydzielenie wszystkich składników związanych z częścią serwisową.

Reklama

Orbis kontynuuje szczegółowe analizy w celu wypracowania optymalnego rozwiązania po wydzieleniu części serwisowej. Będą one w szczególności uwzględniały rozmowy z Accorem, wieloletnim strategicznym akcjonariuszem Orbisu i właścicielem marek, pod którymi działają wszystkie hotele w Grupie. Proces ten pozwoli Orbisowi skoncentrować się w swojej strategii i aktywności operacyjnej na nieruchomościach, które są istotą jego działalności hotelowej.

– Orbis, będąc historycznie właścicielem nieruchomości, inwestorem i operatorem, a także dokonując w ostatnich latach znaczących transakcji zbudował przewagę rynkową i zracjonalizował swój portfel hoteli. Wejście w fazę zmian strukturalnych pozwoli nam skupić się na zwiększeniu wartości części nieruchomościowej (asset heavy). Kładąc nacisk na nieruchomości hotelowe i wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, będziemy nadal rozwijać naszą wiedzę techniczną i kompetencje w prowadzeniu przedsięwzięć inwestycyjnych. Wzmocni to naszą zdolność do dalszego zwiększania wartości spółki dla akcjonariuszy– komentuje Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbis SA.

Gilles Clavie_ CEO of Orbis

Portfel nieruchomości Orbisu składający się obecnie z 72 hoteli własnych i leasingowanych (asset heavy) powstał w rezultacie prowadzenia przez spółkę różnych procesów inwestycyjnych obejmujących m.in.: rozwój organiczny, adaptację istniejących budynków oraz budowę nowych obiektów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.