LOT rozpocznie realizację nowych połączeń czarterowych

0
329
Polskie Linie Lotnicze LOT przetestują samoloty dalekiego zasięgu, które polecą w odległe zakątki świata. Narodowy przewoźnik podpisał już umowę z dwoma biurami podróży.

Dwa czołowe koncerny turystyczne – niemiecki TUI i polski Rainbow Tours – parafowały umowę z PLL LOT na rejsy czarterowe. Kierunki podróży są doprawdy egzotyczne: od Dominikany, Meksyku, Kuby i Brazylii, przez Kenię i Mauritius, aż po Tajlandię i Wietnam.

Porozumienie będzie realizowane od kolejnego sezonu zimowego i potrwa rok. Według szacunków od listopada do końca marca zostanie wykonanych 80 rejsów do 10 portów lotniczych. Rejsy czarterowe są ważną częścią działalności narodowego przewoźnika, a teraz dodatkowo będą również szansą na przetestowanie Dreamlinerów na dłuższych trasach. Szerokokadłubowe samoloty pasażerskie dalekiego zasięgu polecą między innymi do Rio de Janeiro. Podróż do słynnego brazylijskiego miasta, w którym znajdują się pomnik Chrystusa Odkupiciela, plaża Copacabana czy stadion Maracana, potrwa ok. 13 godzin, a więc co najmniej 60 minut dłużej niż do Los Angeles – do tej pory najdłuższego połączenia realizowanego przez LOT.

Reklama

Loty czarterowe to pomysł LOT-u na urozmaicenie ferii zimowych. Jak na razie realizacja tego pomysłu znajduje się w fazie stopniowego rozkwitu. Umowa z biurami podróży pozwoliła ponadto wyeliminować utrudnienia związane z wyłączeniem Dreamlinerów z powodu napraw silników. Spółka zarządzana przez Rafała Milczarskiego wynajęła zastępcze maszyny, a zreperowane powrócą do użytku po kilku miesiącach.

Szacuje się, że jeszcze w tym roku LOT obsłuży ponad 8 milionów pasażerów. Na chwilę obecną przewoźnik proponuje 105 tras. Od stycznia rozpoczną się loty do Londynu, zaś od drugiej połowy 2019 roku będzie można podróżować do Miami i Bejrutu. Niewykluczone, że już niebawem zostaną ogłoszone kolejne nowe kierunki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!