LOT uruchomi nowe połączenie sezonowe do Włoch

0
1311
Po pierwszym w historii polskiego narodowego przewoźnika bezpośrednim połączeniu z Warszawy do Singapuru, przyszła kolej na bezprzystankowe podróże do stolicy Piemontu. Jeszcze w tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT odprawią swoje samoloty z portów lotniczych Warsaw Chopin Airport oraz Katowice-Pyrzowice do Turynu. Kursy na tej trasie będą odbywały się dwa razy w tygodniu.

Nowe połączenie o charakterze sezonowym zacznie być obsługiwane od 29 grudnia 2018 roku do 23 marca 2019 roku. Podróżujących na trasie Warszawa / Katowice – Turyn przewiezie Boeing 737-800 – najpopularniejszy na świecie wąskokadłubowy samolot pasażerski średniego zasięgu. Grudniowy kurs z Warszawy do Turynu będzie premierowym rejsem pomiędzy oboma miastami, zaś loty z Katowic do stolicy Piemontu zostaną przez polskiego przewoźnika reaktywowane po kilkunastu latach.

„Decyzja o ponownym uruchomieniu trasy do Turynu ma głębokie uzasadnienie biznesowe, ze względu na fakt, że w województwie śląskim występuje bardzo duże nasycenie firm, których centrale zlokalizowane są w stolicy Piemontu. Mam nadzieję, że połączenie dostępne będzie także w rozkładzie letnim” – poinformował w komunikacie Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego Katowice Airport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.