Czeski przewoźnik kolejowy wznowi połączenie ze stolicy Małopolski

0
850
Leo Express – prywatny przewoźnik kolejowy z siedzibą w czeskiej stolicy – z początkiem października tymczasowo zawiesił weekendowe połączenie pomiędzy Pragą a Krakowem. Pod koniec listopada przedsiębiorstwo zza naszej południowej granicy wznowi jednak sobotnie i niedzielne kursy na tej trasie.

Jak podaje rzecznik prasowy Leo Express, przyczyną tymczasowego braku działalności przewoźnika są remonty polskich torów. Z tego powodu w okresie od 9 października do 30 listopada, a także pomiędzy 7 stycznia a 22 marca weekendowe kursy zostaną wycofane. Jako alternatywa dla transportu kolejowego uruchomione zostaje zastępcze połączenie autobusowe. Stałe kursy będą realizowane od drugiej połowy czerwca przyszłego roku – wówczas do Pragi będzie można podróżować codziennie.

Leo Express jest pierwszym prywatnym dalekobieżnym przewoźnikiem kolejowym działającym w Polsce. Swoje kursy z Krakowa do Pragi uruchomił w lipcu bieżącego roku. Podróż ze stolicy Małopolski do miasta nad Wełtawą trwa około 6 godzin i 35 minut. Istnieje również możliwość wyjazdu do Czech z Katowic – wtedy przejazd zajmuje niecałe 5 godzin. Firma Leoša Novotnego funkcjonuje na rynku od sześciu lat, w tym na polskim od 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.