Czeski przewoźnik kolejowy wznowi połączenie ze stolicy Małopolski

0
165
Leo Express – prywatny przewoźnik kolejowy z siedzibą w czeskiej stolicy – z początkiem października tymczasowo zawiesił weekendowe połączenie pomiędzy Pragą a Krakowem. Pod koniec listopada przedsiębiorstwo zza naszej południowej granicy wznowi jednak sobotnie i niedzielne kursy na tej trasie.

Jak podaje rzecznik prasowy Leo Express, przyczyną tymczasowego braku działalności przewoźnika są remonty polskich torów. Z tego powodu w okresie od 9 października do 30 listopada, a także pomiędzy 7 stycznia a 22 marca weekendowe kursy zostaną wycofane. Jako alternatywa dla transportu kolejowego uruchomione zostaje zastępcze połączenie autobusowe. Stałe kursy będą realizowane od drugiej połowy czerwca przyszłego roku – wówczas do Pragi będzie można podróżować codziennie.

Reklama

Leo Express jest pierwszym prywatnym dalekobieżnym przewoźnikiem kolejowym działającym w Polsce. Swoje kursy z Krakowa do Pragi uruchomił w lipcu bieżącego roku. Podróż ze stolicy Małopolski do miasta nad Wełtawą trwa około 6 godzin i 35 minut. Istnieje również możliwość wyjazdu do Czech z Katowic – wtedy przejazd zajmuje niecałe 5 godzin. Firma Leoša Novotnego funkcjonuje na rynku od sześciu lat, w tym na polskim od 2017 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.