Plany AmRest na najbliższe miesiące

0
1355
Grupa AmRest chce się w tym roku skupić na osiąganiu synergii wynikających z ostatnich akwizycji i zmniejszeniu zadłużenia. Plany zakładają również otwarcie ponad 300 nowych restauracji – poinformowały władze spółki.


– Po roku znaczącej aktywności w obszarze fuzji i przejęć, w 2019 roku skupimy się na uporządkowaniu biznesu i osiąganiu zidentyfikowanych synergii. Dodatkowo, pomimo wzrostu otwarć lokali w porównaniu z ubiegłym rokiem, skupimy się na zmniejszeniu zadłużenia – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Peter Kaineder, dyrektor AmRestu ds. strategii.

Plany inwestycyjne AmRest

Grupa AmRest chce w tym roku otworzyć ponad 300 nowych restauracji. W przyszłym roku otwarć może być jeszcze więcej. Spółka w większym stopniu postawi na rozwój franczyzy o czym czytamy na retailnet.pl.

– Chcemy otworzyć w tym roku ponad 300 lokali brutto. Już po uwzględnieniu zamknięć sieć może się prawdopodobnie powiększyć o ok. 300 restauracji netto. Tegoroczne wydatki inwestycyjne, z wyłączeniem akwizycji, mają wynieść ok. 250 mln euro – powiedział cytowany przez PAP Mark Chandler, nowy prezes spółki, a do niedawna jej dyrektor finansowy.

Wyniki AmRest w I kwartale

W I kwartale AmRest miał 444,9 mln euro przychodów, to wzrost o 28,1 proc. w ujęciu rok do roku. EBITDA wyniosła w tym okresie 76,8 mln euro. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 3,7 mln euro (6,2 mln euro przed MSSF 16).

– W I kwartale realizowaliśmy strategię i osiągnęliśmy wyniki zgodne z naszym planem, a co więcej, widzimy coraz bardziej wspierające trendy w różnych segmentach naszej działalności, co nas upewnia co do drugiego kwartału i reszty roku – dodał Peter Kaineder.

Zmiany personalne w AmRest

AmRest poinformował, że Rada Dyrektorów podjęła decyzję o przyjęciu rezygnacji dwóch dyrektorów: Henry’ego J. McGoverna i Stevena K. Winegara Clarka. Na zwolnienie miejsca powołani zostali niezależni dyrektorzy Romana Sadurska i Emilio Fullaondo Botella.

Co więcej, zgodnie z rekomendacją Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń, Rada Dyrektorów podjęła również decyzję o powołaniu Marka Chandlera na stanowisko Chief Executive Officer’a oraz Eduardo Zamarripa na stanowisko Chief Financial Officer’a.

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci La Tagliatella, Bacoa, Sushi Shop, Blue Frog oraz KABB. Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 2100 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 26 krajach: Polsce, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Belgii, Portugalii, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Niemczech, Luksemburgu, Iranie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Armenii, Azerbejdżanie, Chinach oraz we Włoszech i na Węgrzech.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.