Warszawa turystycznym eldorado Polski. Padają kolejne rekordy!

0
1234
Stała się miejscem spotkań i ulubionym miastem zagranicznych turystów. Przyciąga ich nowoczesnością, pięknymi bulwarami wiślanymi, halami targowymi, bogatym programem wydarzeń kulturalnych, czterema tysiącami restauracji i coraz lepszymi hotelami. Warszawa, stolica Polski, zaskakuje świat i bije rekordy.

Tylko w zeszłym Warszawę odwiedziło aż 25 750 000 osób, z czego aż 9 680 000 turystów. Najchętniej przyjeżdżają tu Niemcy (228 tys.), Amerykanie (207 tys.) i Brytyjczycy (205 tys.). Czwartą pozycję zajmują Francuzi (169 tys.), piątą Ukraińcy (147 tys.), a szóstą Hiszpanie (131 tys.). Warszawa jest coraz częściej odkrywana także przez Włochów (124 tys.), Izraelczyków (107 tys.), Japończyków (78 tys.) i Holendrów (76 tys.). Każdy z nich wydał średnio 1685 PLN.

Nic zatem dziwnego, że branża hotelarska w stolicy przeżywa istny boom. W mieście działają już 92 hotele z prawie 27 tysiącami łóżek, ale rynek chce więcej i więcej. Przyczyniają się do tego także turyści. W 2017 roku wynajęli oni aż 3 539 000 pokojów. Najwięcej we wrześniu, zapewniając hotelom obłożenie na poziomie 83 %.

Duży potencjał inwestycyjny przyciąga światowe koncerny, ale mobilizuje też lokalny biznes do rozbudowy i poprawy komfortu, jak również zmiany oferty, która musi być dostosowana do coraz bardziej wymagających gości.

„Uważnie śledzimy wzrosty i odpowiadamy na nie nowymi inwestycjami, a także poprawiamy komfort w hotelu. Zbudowaliśmy nową recepcję, która zmieniła się w zawsze pomocne biuro obsługi gościa, wymieniamy oświetlenie, uruchamiamy nowoczesną windę. Zaproponowaliśmy gościom 7 rodzajów bezpłatnej kawy i 18 rodzajów herbaty renomowanej wiedeńskiej marki Julius Meinl. Stworzyliśmy także unikatową ofertę kulturalną. W ramach projektu #Gordon Kultury, goście mogą korzystać z bezpłatnego kina i recitali muzycznych oraz brać udział w akcjach specjalnych” – mówi Piotr Owczarski, szef hotelu Gordon.

Jak obliczają analitycy Walter Herz, stołeczny rynek hotelowy w przeciągu najbliższych trzech lat wzbogaci się o ponad 5 tys. pokojów, bo wciąż jest tu miejsce dla nowych placówek wszystkich kategorii.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Scotiabank pokazuje, że w ciągu roku przychody europejskich hoteli w przeliczeniu na dostępny pokój (RevPAR) wzrosły o 7,1%, a ich obłożenie o 1,5%. Według danych GUS, liczba turystów korzystających z noclegów w obiektach hotelowych w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku wzrosła w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej o 1,5 mln, co stanowi wzrost na poziomie 6%.

Przytoczone w artykule dane zostały zaczerpnięte z raportu „Turystyka w Warszawie 2017” sporządzonego przez Warszawską Organizację Turystyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.