Ruszyła rozbudowa hotelu Diament Plaza w Katowicach

0
301
Druga część hotelu zlokalizowanego w stolicy województwa śląskiego powstaje w miejscu wyburzonej w 2009 roku dziewiętnastowiecznej kamienicy. Obecnie trwają prace przy budowie fundamentów i konstrukcji żelbetonowych. Projekt rozbudowy został przygotowany przez pracownię Konior Studio.

Powierzchnia całkowita nowej części Diament Plaza wyniesie 6 tys. m2, a do dyspozycji gości oddanych będzie 89 nowoczesnych pokoi. Przebudowa odbywać się będzie w dwóch etapach. W pierwszym, mającym trwać do listopada 2018 roku, wzniesiony zostanie nowy budynek posiadający cztery kondygnacje. Z kolei drugim etapie część nowa i stara hotelu zostaną nadbudowane kolejnymi dwiema kondygnacjami. Prace budowlane mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Reklama

Pierwotnie budowa katowickiego hotelu miała rozpocząć się jesienią 2017 roku i zakończyć po nieco ponad roku. Powodem przesunięcia terminów było niewywiązanie się z warunków umowy, która ostatecznie została rozwiązana. Projekt rozbudowy Diament Plaza opracowali architekci z Konior Studio z siedzibą w Warszawie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!