Bon turystyczny bez zmiany terminu ważności

0
1998

Przedłużający się lockdown w sektorze usług noclegowych sprawia, że w czasie odkłada się realizacja bonów turystycznych przez ich posiadaczy. Czy rząd przedłuży okres, w którym będzie można go wykorzystać?

Przypomnijmy, że dziś termin do kiedy można wykorzystać bon to 1 marca 2022 roku. Zatem przed hotelarzami, którzy liczą na gości chcących skorzystać z tego dofinansowania pobytu dzieci, tylko najbliższy sezon wakacyjny oraz niepełny sezon zimowy.

Czy jest sens by w związku z przedłużającym się lokcdownem przedłużyć także okres ważności bonu? Podejścia mogą być dwa. Przedłużenie terminu może sprawić, że więcej obiektów będzie miało szansę zawalczyć o gości z uprawnieniami do ich wykorzystania. Z drugiej strony pomoc branży, w tym właśnie ruch gości z bonami, potrzebna jest jak naszybciej. Zatem krótszy okres może sprawić, że wiele osób mając wizję przeterminowania się bonu, ruszy w Polskę i wyda pieniądze w sektorze usług noclegowych w ciągu najbliższych 10 miesięcy.

Czy jest o co walczyć? Na bony rząd przeznaczył 3,5 mld złotych, z czego wykorzystano już, albo tylko 10% kwoty. Zatem na rynku nadal jest ponad 3 mld złotych, które mają być przeznaczone na usługi turystyczne dla dzieci.

Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii dla money.pl
„Po licznych konsultacjach z branżą turystyczną uznaliśmy, że priorytetem powinno być wykorzystanie bonu turystycznego już podczas najbliższego sezonu wakacyjnego. I stąd lada chwila będzie promowany. Będziemy o nim przypominać, gdy tylko sytuacja epidemiczna pozwoli myśleć o regularnej turystyce.

Na ten moment nie ma decyzji, by termin funkcjonowania bonu turystycznego wydłużyć ponad marzec 2022 roku. Jeżeli po wakacjach, czyli we wrześniu i październiku, okaże się, że wciąż spora grupa środków nie została wydana, to rozpoczniemy konsultacje i analizy, czy terminy nie powinny być zmieniane. Na dziś takiej decyzji jednak nie ma.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.