Koronawirus nie sparaliżował łódzkich inwestycji. Inauguracje nowych hoteli coraz bliżej

0
697

Koniunktura na inwestycje hotelarskie w stolicy województwa łódzkiego nie słabnie. Jeśli rozprzestrzenianie epidemii koronawirusa w naszym kraju uda się wyhamować, a rządowe restrykcje zostaną zniesione, to prawdopodobnie jeszcze w tym roku dojdzie do otwarć wielu nowych obiektów.

Na oficjalną inaugurację czeka Hampton by Hilton Łódź zlokalizowany w nowoczesnym kompleksie biurowo-hotelowym Hi Piotrkowska. W tym trzygwiazdkowym obiekcie goście będą mogli skorzystać ze 149 pokoi, strefy fitness oraz części restauracyjnej. Hotel nastawiony jest głównie na klientów biznesowych, ale infrastruktura i wyposażenie zostały również przystosowane do pobytów profesjonalnych sportowców (m.in. łóżka o długości 210 cm). Obiektem, który swoje podwoje otworzy prawdopodobnie jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku, pokieruje doświadczona hotelarka Joanna Płauszewska-Deka.

HAMPTON by HILTON ŁÓDŹ – VHM HOTEL MANAGEMENT

Dużym wydarzeniem będzie bez wątpienia rozpoczęcie działalności luksusowego, pięciogwiazdkowego kompleksu hotelowego pod nazwą L Hotel. Na obszarze historycznego zespołu pałacowo-parkowego z XIX-wiecznym Pałacem Heinzla, który przechodzi gruntowną modernizację, znajdzie się 11 ekskluzywnych apartamentów o powierzchni od 60 do nawet 300 m2, przestronna sala bankietowa, biblioteczka, gentleman lounge, a także obszerne tarasy mogące służyć również jako przestrzeń eventowa. Z kolei w oddalonym nieopodal hotelu będzie można skorzystać z 32 apartamentów, 10 saun i łaźni, strefy regeneracji (11 gabinetów SPA) oraz aktywizacji ruchowej (siłownia, 2 korty do gry w squasha, 2 sale do zajęć grupowych), czy też kawiarni Wellness, w której menu zostało opracowane przez doświadczonych szefów kuchni i dietetyków dbających o wysoką jakość serwowanych posiłków. Znakomitym dopełnieniem całego kompleksu będą malownicze kwatery otoczone wodą.

Reklama

Pozostałe inwestycje hotelarskie w Łodzi znajdują się na różnych etapach prac bądź planowania. Z zamiarem postawienia hotelu wciąż nosi się właściciel terenu po dawnej hali Klubu Sportowego „Resursa”, natomiast intensywne prace budowlane trwają przy słynnej ul. Piotrkowskiej, gdzie powstają nie tylko nowe hotele (Piotrkowska 40 – planowanych 61 pokoi, Piotrkowska 94 – 140 pokoi), ale również apartamenty na wynajem. Na chwilę obecną łódzka baza noclegowa szacowana jest na ponad 3200 pokoi, aczkolwiek w najbliższym czasie liczba ta z pewnością znacząco wzrośnie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!