Rusza budowa wodnego kompleksu wypoczynkowego w Częstochowie

0
282
Inwestycja przy ul. Dekabrystów ma zostać oddana do użytku w czerwcu 2020 roku. Na terenie parku wodnego znajdą się również strefa SPA, tarasy wypoczynkowe oraz część gastronomiczna.

Projekt realizowany jest w formule „projektuj-buduj”, a koszt całej inwestycji to 51,5 mln złotych. We wtorek nastąpiło uroczyste, symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Ośrodek ma powstać w pobliżu letniej pływalni MOSiR.

Nieruchomość będzie posiadać trzy kondygnacje oraz podziemny garaż na 46 miejsc parkingowych. Kształt i forma budynku będzie dostosowana odpowiednio do istniejącej już pływalni, tak aby pozyskać możliwie jak największą przestrzeń plażową pomiędzy nimi. Na stronie wschodniej umiejscowiony zostanie plac gospodarczy z wejściami technicznymi. Baseny powstaną natomiast po stronie południowo-zachodniej w dużych przeszklonych pomieszczeniach.

Hala basenowa podzielona zostanie na różne strefy. W centrum znajdzie się niecka rekreacyjna. Wśród innych atrakcji zaplanowano mniejsze strefy, takie jak dzika i leniwa rzekę, grota sztucznej fali oraz strefa masażu i gejzerów. Obowiązkowo powstanie też brodzik dla dzieci oraz miejsce z leżakami i ławkami do odpoczynku.

Na parterze zostaną ulokowane punkty kasowe, szatnie i przebieralnie. Piętro zarezerwowane jest na strefę spa, gdzie goście będą mogli skorzystać z saun, basenów solankowych, czy z groty lodowej. Ponadto zaprojektowano taras z placem zabaw i częścią gastronomiczną.

Realizacją inwestycji zajmuje się konsorcjum firm Przemysłówka i Kar-Bud, a inwestorem zastępczym jest Wudimeks oraz Primex. Prace mają zakończyć się 26 czerwca 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj