Rusza budowa wodnego kompleksu wypoczynkowego w Częstochowie

0
1142
Inwestycja przy ul. Dekabrystów ma zostać oddana do użytku w czerwcu 2020 roku. Na terenie parku wodnego znajdą się również strefa SPA, tarasy wypoczynkowe oraz część gastronomiczna.

Projekt realizowany jest w formule „projektuj-buduj”, a koszt całej inwestycji to 51,5 mln złotych. We wtorek nastąpiło uroczyste, symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Ośrodek ma powstać w pobliżu letniej pływalni MOSiR.

Nieruchomość będzie posiadać trzy kondygnacje oraz podziemny garaż na 46 miejsc parkingowych. Kształt i forma budynku będzie dostosowana odpowiednio do istniejącej już pływalni, tak aby pozyskać możliwie jak największą przestrzeń plażową pomiędzy nimi. Na stronie wschodniej umiejscowiony zostanie plac gospodarczy z wejściami technicznymi. Baseny powstaną natomiast po stronie południowo-zachodniej w dużych przeszklonych pomieszczeniach.

Hala basenowa podzielona zostanie na różne strefy. W centrum znajdzie się niecka rekreacyjna. Wśród innych atrakcji zaplanowano mniejsze strefy, takie jak dzika i leniwa rzekę, grota sztucznej fali oraz strefa masażu i gejzerów. Obowiązkowo powstanie też brodzik dla dzieci oraz miejsce z leżakami i ławkami do odpoczynku.

Na parterze zostaną ulokowane punkty kasowe, szatnie i przebieralnie. Piętro zarezerwowane jest na strefę spa, gdzie goście będą mogli skorzystać z saun, basenów solankowych, czy z groty lodowej. Ponadto zaprojektowano taras z placem zabaw i częścią gastronomiczną.

Realizacją inwestycji zajmuje się konsorcjum firm Przemysłówka i Kar-Bud, a inwestorem zastępczym jest Wudimeks oraz Primex. Prace mają zakończyć się 26 czerwca 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.