Ukraińska Izba hotelarska apeluje do sieci o opuszczenie rosyjskiego rynku

0
1413

„Należy zadać sobie pytanie, czy bardziej etyczne jest łamanie kontraktów ponosząc koszty finansowe, czy utrzymanie ich i kontynuowanie handlu w bezprawnym i brutalnym reżimie zbrodniarza wojennego Putina i wbrew własnym kodom etyki biznesowej!”

14 marca Ukrainian Hotel & Resort Association (UHRA) i Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki (SATD) złożyły list otwarty do siedmiu wiodących międzynarodowych operatorów hotelowych, prowadzących i obsługujących hotele w Rosji pod ich międzynarodowymi markami (zarówno w modelu zarządzania, jak i franczyzy). List trafił na ręce prezesów sieci Hilton, IHG, Marriott, Hyatt, Accor, Wyndham oraz Radisson.

Na dzień 17 marca UHRA otrzymała jedynie oficjalny komentarz od sieci Marriott, który powtórzył to samo co w swoim oficjalnym oświadczeniu w sprawie Ukrainy z 10 marca.

W liście UHRA i SATD możemy wyczytać między innymi:
„Naturalnie doceniamy wsparcie humanitarne jakiego firmy hotelarskie udzielają ukraińskim uchodźcom, ale odrzucamy, że najlepsze, co mogą zrobić w Rosji, to „przestrzegać sankcji i obowiązujących przepisów”.

UHRA i SATD są bardzo rozczarowane zwlekaniem operatorów hotelowych i kontynuacją działalności w Rosji. Wydaje się, że nieliczne doniesienia prasowe na temat ich dalszej działalności w Rosji koncentrowały się na ich niezdolności do zerwania z umowami franczyzowymi/licencyjnymi. Informacje te nie odnoszą się do tego, że takie umowy są pisane przez operatorów hoteli, ich wykwalifikowanych prawników i zwykle zawierają liczne klauzule wyjścia, które mogą zostać uruchomione w wyniku działania siły wyższej, naruszenia warunków materialnych, zgodności, niekorzystnych warunków biznesowych itp. W każdym razie, jeśli istnieje finansowy koszt wyjścia, należy zadać sobie pytanie, czy bardziej etyczne jest łamanie takich kontraktów ponosząc koszty finansowe, czy utrzymanie ich i kontynuowanie handlu w bezprawnym i brutalnym reżimie zbrodniarza wojennego Putina i wbrew własnym kodom etyki biznesowej!

Pełną treść listu możecie znaleźć poniżej. Uważamy, że dziś branża hotelowa powinna zająć bardziej stanowcze stanowisko i kroki zmierzające do jak najszybszego odcięcia się od rynku, który finansowo wspiera reżim Putina oraz wywołaną przez Rosję wojnę w Ukrainie.

2022.03.14 Ukraine Statement On Hotel Operators In Russia 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.