Nowa kawiarnia amerykańskiej sieci na Górnym Śląsku

0
1272
Starbucks konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku. Od połowy miesiąca kawiarnię popularnej sieci mogą odwiedzać klienci katowickiego centrum kandlowego Libero. To czwarty lokal amerykańskiego potentata w stolicy Górnego Śląska.

Starbucks przy ul. Kościuszki 229 przyjmuje Gości od 15 listopada i częstuje swoim novum, które od nieco ponad kwartału znajduje się w menu. Kawa z Rwandy to ziarna eksportowane z kraju „tysiąca wzgórz i tysiąca uśmiechów”. Mają wyjątkowy, cytrusowo-czekoladowy smak, którym szczycą się przedstawiciele amerykańskiej sieciówki. W Polsce dostępne są ziarna „Rwanda Umushanana”. Ich owocowy smak idealnie sprawdza się zwłaszcza w upalne letnie miesiące.

Nowa katowicka kawiarnia zajmuje powierzchnię 74 m2 i oferuje łącznie 62 miejsca siedzące, z których niema połowa mieści się w obrębie zlokalizowanego na parterze patio będącego częścią wspólną Galerii Libero. Pierwsi klienci mogli skorzystać z przedpremierowej oferty świątecznej oraz obejrzeć coffee tastingi z użyciem alternatywnych metod parzenia kawy.

Największa na świecie sieć kawiarni posiada już 69 punktów nad Wisłą. Czwarta lokalizacja w stolicy województwa śląskiego jest potwierdzeniem obranej przez Starbucksa strategii rozwoju, która zakłada zwiększenie dostępności dla klientów w największych aglomeracjach.

„Mamy ogromną satysfakcję z tego, że możemy wciąż poszerzać ofertę dla naszych Gości i otworzyć czwartą kawiarnię Starbucks w Katowicach. Kawa najwyższej jakości z ziaren 100% Arabica oraz wnętrze ze specjalnie zaprojektowanymi grafikami wykonanymi z drewnianych listew oraz inne, ręcznie malowane dekoracje zapewnią wszystkim, którzy odwiedzą restaurację pełnię unikalnych, kawowych przeżyć od Starbucks” – skomentował Mateusz Sielecki, Dyrektor Regionalny Starbucks na Polskę i Bałkany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.