Nowa sekretarz stanu w departamencie turystyki

0
198
W środę oficjalnie zaprezentowano nową Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Od teraz prace departamentu turystyki koordynować będzie 36-letnia Anna Krupka.

Dotychczas obowiązki Sekretarza Stanu w MSiT pełnił Jarosław Stawiarski, którego kadencja trwała od 2015 roku. Na mocy decyzji Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odpowiedzialność za nadzór nad sektorem turystycznym przejęła Anna Krupka – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku socjologia, od ośmiu lat związana z Prawem i Sprawiedliwością, będąca również członkiem Rady Politycznej rządzącej partii.

Reklama

Od marca bieżącego roku Krupka jest Przewodniczącą Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim, gdzie aktywnie działa na rzecz infrastruktury sportowej. Jednocześnie jako nowa sekretarz w Ministerstwie Sportu i Turystyki będzie wzmacniać konkurencyjność krajowej oferty turystycznej, a przede wszystkim prowadzić nadzór nad projektem pod nazwą Polskie Marki Turystyczne, w ramach którego ma nastąpić uformowanie tzw. regionów turystycznych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!