Nowa sekretarz stanu w departamencie turystyki

0
958
W środę oficjalnie zaprezentowano nową Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Od teraz prace departamentu turystyki koordynować będzie 36-letnia Anna Krupka.

Dotychczas obowiązki Sekretarza Stanu w MSiT pełnił Jarosław Stawiarski, którego kadencja trwała od 2015 roku. Na mocy decyzji Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odpowiedzialność za nadzór nad sektorem turystycznym przejęła Anna Krupka – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku socjologia, od ośmiu lat związana z Prawem i Sprawiedliwością, będąca również członkiem Rady Politycznej rządzącej partii.

Od marca bieżącego roku Krupka jest Przewodniczącą Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim, gdzie aktywnie działa na rzecz infrastruktury sportowej. Jednocześnie jako nowa sekretarz w Ministerstwie Sportu i Turystyki będzie wzmacniać konkurencyjność krajowej oferty turystycznej, a przede wszystkim prowadzić nadzór nad projektem pod nazwą Polskie Marki Turystyczne, w ramach którego ma nastąpić uformowanie tzw. regionów turystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.