Nadwiślańskie historie Mazowsza, czyli przewodnik inny niż wszystkie

0
1147
Nadwiślańskie historie Mazowsza to 15 wywiadów, 15 Ludzi Wisły, 15 pasji, 15 miejsc, 15 wydarzeń, 15 niepowtarzalnych, nadwiślańskich opowieści. To przewodnik zupełnie inny niż to, z czym się do tej pory spotykaliśmy. Przemawia historiami opowiedzianymi przez ludzi z Wisły i znad Wisły. Wydaje Ci się, że znasz Wisłę – przeczytaj, bo możesz zostać zaskoczony. Nie znasz Wisły – to przeczytaj koniecznie! A potem spotkajmy się nad Wisłą.

Podróżowanie to nie tylko poznawanie miejsc, odkrywanie nowych zakątków, otwarcie się na krajobraz, przyrodę i historię wybranego za cel wędrówki miejsca. To także poznawanie ludzi, którzy współtworzą oblicze regionu, kształtują go, sami będąc pod wpływem otaczającej ich przestrzeni, a miejsce, w którym mieszkają, jest nie tylko punktem na mapie, ale częścią ich samych. Miejscem, z którym związali całe swoje życie, do którego biegną ich myśli – wspomnienia, troski codzienności, plany na przyszłość.

Autor przewodnika, Jacek Andrzej Kwiatkowski, od urodzenia mieszka nad Wisłą, zatem rzekę ma we krwi. Jako zodiakalny Wodnik posiada unikalną umiejętność dzielenia się z otoczeniem przeżywanymi doświadczeniami i doznawanym pięknem. Pasjonat podróży, również tych po jeziorach, rzekach i morzach. W dziennikarstwie i fotografii czuje się jak ryba w wodzie. Jako znawca mediów tworzy wartki strumień komunikacji, ale bez lania wody. Z rzeki informacji skutecznie wyławia atuty ludzi, ich pasji, miejsc i wydarzeń. Prezentowany przewodnik to jego autorski pomysł, który daje nowy, niepowtarzalny obraz Wisły.

W przewodniku znajdziemy wiele szerzej nieznanych do tej pory zdjęć, zakątków i imprez nad Wisłą. A wszystkie historie na Mazowszu – wystarczy przeczytać, wybrać nam najbliższe i spotkać się nad Wisłą.

Wydawcą przewodnika jest Samorząd Województwa Mazowieckiego – tam można otrzymać jego bezpłatne, książkowe wydanie. Przewodnik dostępny jest również w siedzibie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Warszawie przy ul. Nowy Świat 27/2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.