Prawo w branży Horeca – odcinek 3 (audycja Horeca Radio)

0
1081
W trzecim odcinku cyklu audycji pt. „Prawo w branży HoReCa” Joanna Hetman-Krajewska, właścicielka kancelarii prawniczej Patrimonium, porusza wątek ochrony danych osobowych w działalności gastronomicznej.

Joanna Hetman-Krajewska to adwokat i radca prawny, a także tłumacz i lektor języka angielskiego. Jest absolwentką studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich o specjalności kultura amerykańska w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Na swoim koncie ma wiele publikacji książkowych oraz artykułów traktujących o aktualnych problemach prawnych, ukazujących się na m.in. łamach „Rzeczpospolitej”. Aktualnie prowadzi Kancelarię Prawniczą Patrimonium w Warszawie, specjalizującą się w prawnej obsłudze rynku wydawniczego oraz innych podmiotów zaangażowanych w obrót prawami autorskimi (www.patrimonium.com.pl). Specjalizuje się w prawie autorskim, znakach towarowych, ochronie dóbr osobistych, oraz prawie rodzinnym.

Hetman-Krajewska zajmuje się też działalnością szkoleniową. Jest inicjatorką i wykładowcą na Studiach Podyplomowych „Edytorstwo i Rynek Książki” w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa w Warszawie. W latach 2009-2010 prowadziła również zajęcia z zakresu prawa własności intelektualnej na studiach dziennych i zaocznych tej uczelni, zaś w latach 2010-2016 na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Należy do Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego (czwarta kadencja). W 2011 r. została powołana przez Ministra Sprawiedliwości na członka Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu radcowskiego. W 2013 r. ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa własności intelektualnej w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Od października Joanna Hetman-Krajewska współprowadzi w Horeca Radio cykl audycji pt. „Prawo w branży HoReCa”, w których omawia tematy prawnicze związane z funkcjonowaniem biznesów gastronomicznego i hotelarskiego.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszej audycji pt. „Ochrona danych osobowych w gastronomii (RODO)”.

„Jestem daleka od tego, aby otaczać RODO klimatem jakiegoś ogromnego zagrożenia, bo regulację danych osobowych mamy już od lat 90. Na skutek stowarzyszenia z Unią Europejską wprowadzono ustawę o ochronie danych osobowych (29 sierpnia 1997) i w gruncie rzeczy była ona dużo bardziej restrykcyjna, a zwłaszcza rozporządzenie wykonawcze do niej wydane, dotyczące technicznych aspektów ochrony danych.”

Joanna Hetman-Krajewska, adwokat i radca prawny, właścicielka kancelarii prawniczej Patrimonium

Pobierz audycję w formacie MP3

Partnerzy audycji:

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.