40 mln straty Polskiego Holdingu Hotelowego w 2020 roku

0
1706

Polski Holding Hotelowy odnotował w 2020 roku stratę w wysokości 40 milionów złotych. Zgodnie z przyjętą uchwałą zwyczajnego zgromadzenia wspólników, będzie ona pokryta z kapitału zapasowego oraz kapitału zapasowego odtworzonego w latach następnych.

Kilka tygodni temu Polski Holding Hotelowy (PHH) opublikował pełne sprawozdanie finansowe na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości. Można z niego wyczytać wiele ciekawych informacji, a lekturę polecamy każdemu. Wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i wpisać do wyszukiwarki nr KRS 0000047774 należący do PHH. Skupimy się tylko przy jednej pozycji informującej o wyniku na koniec 2020 roku, aby sprawdzić czy spółka odnotowała zysk czy stratę.

Jak możemy wyczytać z dokumentu Polski Holding Hotelowy 2020 rok zakończył stratą netto w wysokości 39 601 655,32 zł. Zgromadzenie wspólników podjęło uchwałę o pokryciu straty z kapitału zapasowego oraz kapitału zapasowego odtworzonego w latach następnych.

Warto dodać, że nie zważając na tak duże straty Polski Holding Hotelowy w 2020 roku angażował się w różnego rodzaju akcje społeczne, co z jednej strony należy docenić, z drugiej strony należy zadać pytanie czy w tak trudnej sytuacji nie były one dodatkowym obciążeniem dla spółki. Nie zważając na trudną sytuację Polski Holding Hotelowy finansował także organizację wydarzeń branżowych, które raczej nie mogły przyczynić się do wzrostu przychodów firmy, a powinny być traktowane tylko jako działania PR o wątpliwym wpływie na prowadzoną działalność. W tym zakresie kierowaliśmy pytania do PHH, jednak otrzymaliśmy odmowę udzielenia odpowiedzi.

Na koniec 2020 roku PHH otrzymała pomoc publiczną w postaci Umowy Pożyczki Preferencyjnej w Ramach Programu Rządowego „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju Dla Dużych Firm” na kwotę 12 400 000,00 PLN. Ze sprawozdania możemy wyczytać, że środki wynikające z tej umowy wpłynęły na konto spółki w marcu 2021 roku, a firma może ubiegać się o umorzenie 75% jej wartości.

„Nasza wieloletnia strategia sprawdziła się w czasie kryzysu”
Gheorghe Marian Cristescu
prezes Polskiego Holdingu Hotelowego dla Świata Hoteli, grudzień 2020 rok

Gheorghe Marian Cristescu, Fot.: PHH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.