Port Lotniczy Lublin zanotował rekordowe wyniki

0
1011
Zakończony rok był wyjątkowy także dla lotniska w Świdniku. Największy w regionie aeroport obsłużył bowiem na przestrzeni minionych 12 miesięcy rekordową liczbę pasażerów.

Port Lotniczy Lublin osiągnął w 2018 roku najlepszy wynik w swojej krótkiej historii odprawiając ponad 455 tys. osób. To o 6% pasażerów więcej w stosunku do poprzedniego roku. Lubelskie lotnisko było najbardziej oblegane w sierpniu – w tym miesiącu z usług tego portu skorzystało bowiem około 44,5 tys. osób.

„Miniony rok przyniósł nam rekordowy wynik. Nasze lotnisko jest jednym z kilku przykładów udanego startupu w branży lotniczej w Europie w ciągu ostatnich 10 lat” – powiedział w oficjalnym komunikacie Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Na terenie Lublin Airport operuje pięć linii lotniczych, m.in. PLL LOT czy BMI Regional. Ze zlokalizowanego w Świdniku lotniska można obecnie dolecieć bezpośrednio do Londynu, Monachium, Oslo, czy Tel Awiwu, a już od kwietnia zostanie uruchomione kolejne zagraniczne połączenie – do belgijskiej Antwerpii. W 2018 roku największym zainteresowaniem cieszyły się jednak kursy do Bułgarii (6,5 tys. osób), które dostępne są okresowo (od 19 czerwca do 7 września).

Port Lotniczy Lublin cały czas znajduje się w fazie rozbudowy. Powstaje nowy terminal o wymiarach 35 m długości oraz 62 m szerokości, który będzie znajdował się we wschodniej części. W nowym segmencie będą odprawiani pasażerowie ze strefy Schengen, a w istniejącej już części osoby spoza niej. Koszt całej inwestycji szacuje się na 10,6 mln zł, a jej najważniejszym efektem będzie zwiększenie przepustowości w hali odlotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.