Platforma ConnectedCooking coraz popularniejsza w branży gastronomicznej

0
859
Wiosna 2017 – branża gastronomiczna z niecierpliwością czekała na konferencję prasową firmy RATIONAL. Znany na całym świecie producent urządzeń wielofunkcyjnych do przyrządzania potraw ponownie ogłosił innowację. Była ona dużym zaskoczeniem, ponieważ oparte na wieloletniej tradycji przedsiębiorstwo nie wprowadziło na rynek żadnego nowego urządzenia, a ConnectedCooking – cyfrową platformę umożliwiającą podłączanie kuchni profesjonalnych do sieci. To ważny i jednocześnie obiecujący krok w przyszłość, co potwierdził aktualny komunikat wiodącego producenta: z bezpłatnego rozwiązania sieciowego korzysta już kilka tysięcy klientów, a dodatkowo poleca je innym.

Eksperci RATIONAL już kilka lat temu prognozowali, że cyfryzacja będzie bardzo istotna również w dużych profesjonalnych kuchniach. Już wtedy przedsiębiorstwo powołało do życia zespół, którego celem było opracowanie międzynarodowej platformy dla kuchni. Miał to być system wydajnie wspierający procesy w kuchni, ustanawiający przy tym nowe standardy w zakresie jakości produktów, bezpieczeństwa, automatyzacji i obsługi. Rozwiązanie oparte na chmurze, dostarczające nowych możliwości we współpracy kucharza z urządzeniem, nie zapominające przy tym o głównym zadaniu: gotowaniu z wykorzystaniem bogactwa pomysłów.

„W ramach pracy nad ConnectedCooking naszym celem początkowo było uproszczenie procesów pracy naszych klientów” – wyjaśnia Anna Pycińska, Dyrektor Marketingu w firmie RATIONAL.

Już od pierwszej wersji platforma w pełni automatycznie rejestruje i dokumentuje np. wszystkie dane HACCP gwarantujące bezpieczeństwo produkowanych potraw. Dodatkowo umożliwia szybką instalację aktualizacji oprogramowania.

Na tym oczywiście nie koniec. Zespół ConnectedCooking stale udoskonala platformę. W system wbudowana została biblioteka przepisów umożliwiająca automatyczne przesyłanie instrukcji przyrządzania potraw na kilka urządzeń. Dodatkowo od kilku już miesięcy użytkownik może korzystać z pulpitu prezentującego dane wszystkich urządzeń na jednym ekranie: status online, przestrzeganie wytycznych HACCP oraz status serwisowy, a także statystyki użytkowania urządzeń, szczegóły dotyczące czyszczenia oraz przegląd najczęściej stosowanych programów.

Klienci RATIONAL podłączyli do sieci już ponad 5000 urządzeń i są bardzo zadowoleni z jakości funkcjonowania platformy. Zalety ConnectedCooking doceniają przede wszystkim szefowie kuchni odpowiedzialni za kilka lokalizacji, ponieważ mogą z jednego miejsca, za pomocą komputera, tabletu lub smartfona, kontrolować procesy przyrządzania potraw i w prosty i szybki sposób przesyłać na urządzenia programy gotowania. Tego zdania jest również Thorsten Machold, Head of Productmanagement w firmie aveato Catering AG w Berlinie:

„Po wprowadzeniu ConnectedCooking na rynek wiosną tego roku, znaleźliśmy się w grupie pierwszych osób, które podłączyły swoją kuchnię do sieci. Przekonały nas korzyści w codziennej pracy i absolutne bezpieczeństwo danych.”O firmie RATIONAL

Grupa RATIONAL to światowy lider rynku i technologii w zakresie urządzeń do termicznego przyrządzania potraw w kuchniach profesjonalnych. Założone w 1973 r. przedsiębiorstwo zatrudnia około 1900 pracowników, w tym ponad 1100 w Niemczech. Od wprowadzenia na giełdę w 2000 r. firma RATIONAL jest notowana na niemieckiej giełdzie w segmencie Prime Standard, a obecnie również w indeksie średnich spółek MDAX.

Nadrzędnym celem działalności firmy jest nieprzerwanie zapewniać swoim klientom najwyższe możliwe korzyści. Firma RATIONAL czuje się zobowiązana do przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju, co znajduje potwierdzenie w regulacjach dotyczących ochrony środowiska, kierownictwa oraz odpowiedzialności społecznej. Wysoki poziom działalności spółki RATIONAL potwierdzają zdobywane co roku liczne międzynarodowe nagrody i wyróżnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.