Międzynarodowe wydarzenia napędzają Kraków – nowy raport eventowy

0
832
Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na zlecenie Urzędu Miasta, sporządziła raport pt. „Branża spotkań w Krakowie 2017” (ang. „The Meetings Industry in Kraków 2017”). Publikacja zawiera dogłębną analizę oraz zestawienie wszelkich zagadnień związanych z tematem eventów zorganizowanych w ubiegłym roku w stolicy Małopolski. Raport został również przetłumaczony na język angielski.

Z opublikowanego w sierpniu raportu wynika, iż w 2017 roku dominowały w Krakowie krajowe imprezy jednodniowe, choć odbyło się ich mniej niż w poprzednim roku. Spadek można również zaobserwować w liczbie uczestników spotkań i wydarzeń – udział w nich wzięło mniej osób niż w 2015 i 2016.

Wzrasta natomiast zainteresowanie wydarzeniami międzynarodowymi organizowanymi w stolicy Małopolski. Liczba ich uczestników w ubiegłym roku przewyższyła tę z 2016 i 2015 (odpowiednio: o ponad 2 i 12 tys. osób).

Twórcy raportu podkreślają, że hasło „Kraków miastem kongresów” jest w pełni zasadne. Sprawozdanie szczegółowo porusza zagadnienie krakowskich kongresów i konferencji, objaśniając, w których miesiącach okazały się być najbardziej popularne oraz jakie są tendencje ich uczestników.

„Kraków, jeden z najpopularniejszych celów podróży turystów z całego świata, od lat gości miliony zwiedzających. W 2017 r. pobity został kolejny rekord w tym względzie” – czytamy w raporcie.

Wnikliwie omówiony został również temat usługi VIP lotniska Kraków Airport. W raporcie można znaleźć informacje odnośnie tego, co wchodzi w jej zakres. Przedstawiono też paletę dostępnych usług na życzenie (m.in. pomoc przy rezerwacji hotelu czy przywołanie taksówki) oraz podano czasy przelotów do cieszących się popularnością miast europejskich.

„Branża spotkań w Krakowie 2017” to także skarbnica wiedzy na temat hoteli biznesowych (cztero- i pięciogwiazdkowych), bazy kongresowo-konferencyjnej oraz wybranych kongresów, takich jak sesja Komitetu Światowego UNESCO. W raporcie przedstawiono ofertę konferencyjną poszczególnych muzeów, nie zabrakło również opisu zakresu działalności Kraków Convention Bureau.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem, który jest dostępny na stronie: https://convention.krakow.pl/ccb/13330,artykul,materialy_promocyjne_do_pobrania.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.