Mazury wzbogacą się o potężny kompleks hotelowy

0
1179
Przetarg w giżyckim magistracie wyłonił inwestora, który na przestrzeni najbliższych lat wzniesie jeden z największych hoteli na Mazurach. Nowoczesny, multifunkcjonalny kompleks zajmie powierzchnię bagatela 42 tys. m2!

W lipcu ubiegłego roku został ogłoszony przetarg na oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste na 99 lat, z przeznaczeniem na cele rekreacyjno-turystyczne. Najlepszą ofertę złożyła firma Doryb Piotr Basiewicz z Ełku, która zaoferowała sumę w wysokości 8 mln zł. Pierwsza opłata, która wpłynęła już na konto miasta, to 2 mln zł. Pozostała część należności będzie spłacana w ratach po 200 tys. zł rocznie. W ciągu 3 lat od podpisania aktu notarialnego (5 stycznia 2019 r.) inwestor ma czas na rozpoczęcie prac. Kolejne 3 lata pozostają na zakończenie stanu surowego.

Obiekt hotelowy ma składać się z siedmiu kondygnacji naziemnych, a całkowita powierzchnia kompleksu przekroczy 42 tys. m2 (powierzchnia zabudowy ponad 6,7 tys. m2). Hotel będzie zlokalizowany na terenie zabytkowego układu urbanistycznego, dzięki czemu goście otrzymają bliski dostęp do atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych – plaży miejskiej i kąpieliska nad jeziorem.

Foto: koncepcja architektoniczna Doryb/Piotr Basiewicz; źródło: burmistrziwaszkiewicz.pl

Funkcjonalności, jakimi będzie dysponował giżycki kolos robią wrażenie: 400 pokoi mogących pomieścić ponad 1000 osób, wystawna restauracja, której wystrój będzie nawiązywał do wizytówki Giżycka – domu Kurhaus, kilka nowocześnie wyposażonych sal konferencyjnych, a ponadto kompleks SPA, basen oraz taras widokowy. Dla podróżujących samochodem dostępny będzie natomiast dwupoziomowy parking.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.